W jakich pomieszczeniach doskonale będą sprawdzać się drzwi chowane w ścianę i jak je zainstalować?

Jeżeli chcielibyśmy, aby nasze wewnętrzne drzwi otwierały się swobodnie i zamykały a równocześnie zależy nam, żeby utrzymać jak największą użytkową przestrzeń użytkową, to dobrym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne, jakich skrzydło chowa się w ścianę.

Drzwi chowane w ścianie zostały stworzone z myślą o tych pomieszczeniach, w których każdy metr kwadratowy się liczy. Takie drzwi nie zajmują miejsca w czasie otwierania i z tego powodu pozwalają korzystniej wykorzystać przestrzeń pomieszczeń, które są dzielone. Tego typu drzwi montować możemy na 2 sposoby. Mogą przesuwać się na ścianę lub chować się w niej. W większym stopniu praktyczne jest to drugie wyjście, ponieważ ułatwia ono dowolną aranżację wnętrz. Na tego typu ścianie, w jakiej schowały się drzwi, powiesić możemy półki albo postawić przy mieszkanie wrocław rynek pierwotny tej ścianie meble. Instalację tego typu drzwi zaplanować należy już na etapie planowania. Najpóźniej trzeba zaplanować tego typu montaż w czasie stawiania ściany działowej w taki sposób, żeby była możliwość zamontowania w niej kasety, w jakiej drzwi będą się chowały. Obowiązkowe jest także dobranie odpowiedniej szerokości drzwiowego otworu. Szerokość ta powinna być co najmniej dwa razy większa niż szerokość drzwiowego skrzydła.
drzwi chowane w ścianie

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zamontować drzwi przesuwne, stosowane są specjalne układy, które posiadają wszystkie elementy konieczne do zbudowania ścianki osłonowej. Najważniejszy składnik to kaseta, która dostępna jest w dwóch rodzajach. Może być kaseta do montażu w ścianach z płyt kartonowo-gipsowych i w ścianach murowanych. Kasety, które są przeznaczone do montowania w murach z płyt kartonowo-gipsowych, są wykonane z profili wykonanych z aluminium lub ze stali nierdzewnej. W całość składa się tego typu drzwi dopiero na miejscu budowy.

Grubość kaset dostosowana jest do grubości profili, z jakich wykonywane są mechanizmy lekkich działowych ścian. Moglibyśmy również spotkać kasety uniwersalne, które doskonale będą sprawdzać się w przypadku każdej grubości ścian.