Jaki odkurzacz wybrać, aby spełnił wszystkie nasze oczekiwania oraz jakie zalety posiadają odkurzacze bezworkowe?

Sprzątając mieszkanie, chcemy mieć jak najlepsze przyrządy. Dzisiaj posiadamy do nabycia sprzęty, dzięki którym nasze mieszkanie będzie naprawdę czyste.
Dziś kupując odkurzacz moglibyśmy zadecydować czy będzie on wykorzystywany w mieszkaniu, w aucie czy też w ogródku.

transport

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com
Tradycyjny odkurzacz workowy jest zazwyczaj nabywanym sprzętem. Jest najtańszy oraz najprostszy w obsługiwaniu. Ma on worek, który się wymienia i do jakiego zbierane są wszystkie brudy. Worek w tym odkurzaczu może być papierowy albo tekstylny. Ten drugi jest workiem wielokrotnego używania z alternatywą prania. Zaletą kupna takiego odkurzacza jest stosunkowo niska cena i to, że po odkurzaniu nie musimy wykonywać dodatkowej pracy w postaci opróżniania worka. Worek do odkurzacza to niestety jakiś koszt. Papierowe worki kupuje się co 3-4 mies. i mogą kosztować od 6 do 25 zł. Worek tekstylny trzeba czyścić co 3-4 tygodnie. Siła ssania w odkurzaczu typowym może maleć razem ze stopniem napełnienia worka. Taki odkurzacz jest nieefektywny w pochłanianiu roztoczy i alergenów.
Zamiast worka odkurzacze bezworkowe posiadają z plastiku zbiornik, do którego wpadają nieczystości. Trzeba go opróżniać co jakiś czas i myć. Funkcjonowanie takiego odkurzacza oparte jest na specjalnym systemie cyklonu. Odwirowuje on brud z obiegu powietrza i osadza go w pojemniku na dnie. Mocną stroną takiego odkurzacza jest to, że nie żąda on wymiany ani prania worków. Efektywnie pochłania on pyły oraz alergeny. Może usuwać również sierść zwierząt. W przypadku odkurzacza dobrej firmy, zamiana niezmywalnego filtra konieczna jest jedynie raz w roku. Należy jednak powiedzieć, że taki odkurzacz jest drogi oraz eksploatacja jego też nie zalicza się do najbardziej tanich.

Do nabycia mamy ponadto odkurzacze wielofunkcyjne, które mogą pracować jako workowe albo bezworkowe. Odkurzacze te zazwyczaj posiadają dodatkowe opcje tego typu jak pranie pranie dywanów warszawa cennik wykładzin, czyszczenie posadzki czy zbieranie wylanych płynów.