W jaki sposób wykonać laminowanie włosów za pomocą kuchennej żelatyny?

interesującym sposobem na nietypową kosmetykę włosów jest korzystanie ze będących w prawie dowolnej kuchni produktów. Dla przykładu jeżeli chciałabyś, aby Twoje włosy były bardziej miękkie, błyszczące oraz gładkie, możesz skorzystać z żelatyny.
Żeby przeprowadzić tego typu upiększający zabieg, trzeba przygotować odżywkę albo maskę do włosów oraz żelatynę.

laminowanie

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com
Potrzebna będzie też woda, foliowy worek lub czepek oraz opcjonalnie suszarka. Opisywany w niniejszym artykule zabieg laminowania włosów rekomendowany jest zwłaszcza osobom, które mają problem z puszącymi się włosami. Jest to także wyśmienite rozwiązanie dla pań, które mają problemy z ich rozczesaniem tuż po ich umyciu i dla osób, które stosunkowo często farbują swe włosy. Żadna dziewczyna nie powinna mieć kłopotów z wykonaniem tak łatwego zabiegu, jakim jest laminowanie włosów za pomocą żelatyny. Należy wsypać łyżkę żelatyny do np. plastikowej miski, do której należy wlać 3 łyżki wody. Całość trzeba naturalnie energicznie pomieszać. Jeżeli żelatyna się nie rozprowadzi, prawdopodobnie wlana do miski woda była zbyt zimna.
Następnie trzeba rozmieszać taki płyn z połową łyżki maseczki lub odżywki do włosów. Kiedy mieszanka będzie stygnąć, należy umyć włosy. Potem trzeba nałożyć na nie odżywkę i obficie ją spłukać przy pomocy wody.

Gdy sprawdzisz już poniższy wpis, to oprócz tego zobacz też co zawiera rekomendowana strona (https://www.textura.net.pl/srutowanie-nawierzchni-drogowej), ponieważ opisuje ona równie intrygujące kwestie.

Jeśli przygotowana mikstura już ostygła, można zacząć jej aplikowanie. Ważne jest, aby pokryć nią włosy na całej ich długości, jednak nie można wetrzeć jej w skórę głowy.

Ostatnim krokiem jest zawinięcie włosów w foliowy worek lub czepek, który trzeba jeszcze ponadto otulić w ręcznik. Należy go nosić ok. 3 lub cztery kwadranse, a po jego ściągnięciu dobrze będzie przemyć włosy ponownie.