Jak układać płytki ceramiczne na ścianie, a w jaki sposób na posadzce?

Są z nami już od niezwykle znacznego czasu. Służą jako wykończeniowy surowiec do pomieszczeń. Są mniej kosztowne od elementów z naturalnego kamienia i często jest tak, że dużo ładniejsze.
Dzisiaj kafelki ceramiczne są obecne we współczesnych wnętrzach.

AtomDeweloper.pl

Mogą mieć odporność na starcie, która określana jest w przedziale od 1 do 5. Więc jeżeli chcemy pokryć nimi posadzkę w przedpokoju lub w salonie, to najlepsze będą kafelki o klasie ścieralności dwa lub trzy. Klasy cztery i pięć są zarezerwowane do punktów użyteczności publicznej. W pokojach, w których chodzimy zazwyczaj w kapciach, wystarczyłaby klasa 1 lub 2. Kafelki ceramiczne możemy rozdzielić na układane wewnątrz oraz zewnętrzne. Im posiadają mniejszą nasiąkliwość wodną, tym są w większym stopniu odporne na mróz. Kafelki ceramiczne możemy rozdzielić także na ścienne oraz podłogowe. Prawie dowolne kafelki można położyć na ścianie, ale na podłogę już tylko tego typu, które spełniają wymagania w odniesieniu do wytrzymałości na starcie, twardość oraz wytrzymałość na zginanie.
show na trampolinach

Autor: David Carroll
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wiedzieć w jaki sposób układać płytki ceramiczne oraz kiedy to czynić. Podstawową zasadą jest, aby podłoże było suche i czyste. Jeśli podłoże jest nowe, należy zaczekać minimum 3 miesiące. Inaczej na skutek naprężeń przy schnięciu, płytki będą pękać. Przy podłożu betonowym monolitycznym również trzeba odczekać 3 miesiące od wylania. Przed ułożeniem płytek zastosować należy gruntującą emulsję. Gipsowe podłoże jest nasiąkliwe, wymaga zatem zagruntowania, a co poniektórzy specjaliści polecają użyć cienką folię.

Opublikowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis kasetony reklamowe Kraków, a znajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które też będą fascynujące.

Folię nanosić trzeba pędzlem i tworzy ona powłokę, jaka chroni przed wilgocią i pęcznieniem.

Jesli dotychczasowe kafelki zostały skute, trzeba ścianę znowu otynkować i zaczekać minimum tydzień, aby całkowicie wyschła. Jeżeli podłoga jest nierówna, nierówności usuwa się samopoziomującą zaprawą.