Zakupiłeś mieszkanie z rynku wtórnego? Zobacz, co Cię czeka i co powinieneś zrobić aby doprowadzić je do jak najlepszego stanu!

Kupno mieszkania to zdecydowanie poważna decyzja, od której wiele zależy. Nie da się ukryć, że aktualnie mieszkania są dość drogie, a zatem nic dziwnego, iż praktycznie każdy szuka różnego rodzaju oszczędności – jednym z takich sposobów jest kupno mieszkania z rynku wtórnego do generalnego remontu.

W takich wypadkach zazwyczaj koszt całego mieszkania jest o wiele mniejszy, zobacz jednak, co dokładnie czeka Cię po kupni tego rodzaju mieszkania.
Formalności
prąd

Autor: Dawid Cedler
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego z pewnością musisz pomyśleć o różnego rodzaju formalnościach. Dla przykładu musisz sprawdzić, czy mieszkanie nie zostało obciążone jakimiś wierzytelnościami, a w dodatku czy nie ma tam dzikich lokatorów. Zanim obliczysz, o ile tańszy będzie remont starego mieszkania niż zakup nowego, pamiętaj, iż do ceny kupna mieszkania z rynku wtórnego trzeba doliczyć jeszcze podatek, którego nie płacisz w przypadku kupna mieszkania prosto od dewelopera.

Masz chęć zdobyć świeże fakty na dany temat? To obejrzyj www (https://vacuum-tech.pl/kategoria-produktu/zestawy-uszczelek/), z pewnością dostarczy Ci wiele pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w Twojej pamięci.

Jeśli mimo tego zdecydujesz się na kupno mieszkania z rynku wtórnego, wówczas musisz zacząć myśleć o remoncie.

Odnowienie mieszkania
klimatyzatory

Źródło: http://www.aleklima.pl/
Remont to zdecydowanie wielkie wyzwanie.

Jeżeli już masz na oku konkretne mieszkanie do kupna, wtedy możesz zarezerwować już ekipę remontową – najlepsi fachowcy mają zajęte terminy wręcz z półrocznym wyprzedzeniem! Jeżeli masz kogoś znajomego, kto zna się na budownictwie, wtedy możesz prosić go o pomoc, jeśli jednak nie znasz akurat nikogo takiego, wtedy z pewnością będziesz musieć zatrudnić fachowca do pilnowania wykonawców. Na dodatek zaoszczędzone przy kupnie mieszkania pieniądze możesz przeznaczyć na architekta – dzięki niemu Twoje mieszkanie na pewno nabierze wyjątkowego charakteru.