Który kompresor wybrać do domowych prac a który do malowania?

Zdarzy się czasami sytuacja, że musimy napompować koło w aucie lub materac na przybycie gości. Pompowanie zwykłą pompką może nam zająć bardzo dużo czasu. Najlepsze okaże się tutaj urządzenie, jakie pomoże nam nie tylko przy tych działaniach, ale również przy wielu innych, bardziej wymagających zadaniach.
Kupując kompresor musimy zwrócić uwagę na jego pojemność.

kompresor

Źródło: pixabay.com

Jeśli pojemność będzie za mała, będzie zmuszało to do ciągłego napełniania butli. Jeżeli natomiast będzie za duża, wtedy będzie to mieć wpływ na wagę narzędzia. Do czynności domowych powinien nam wystarczyć taki o pojemności 10 litrów. Do piaskowania albo malowania potrzebować będziemy kompresora o pojemności około pięćdziesiąt litrów. Im większa wydajność kompresora, tym naturalnie korzystniej. Powinna być ona jednak dostosowana do realizowanych zadań. Narzędzia te wytwarzają dosyć duży hałas. Popularne są zatem urządzenia ciche w okazyjnej cenie. W sprzedaży dzisiaj są kompresory, jakie generują hałas akceptowalny dla naszego ucha. Istotny jest również czas nabijania butli. Daje znać użytkownikowi po jakim czasie pojemnik zostanie napełniony.
wykończenie

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Kompresory możemy dzielić na dwa rodzaje: tłokowy oraz membranowy. Kompresor tłokowy nie jest dziś szczególnie popularny ze względu na to, że prędko się nagrzewa oraz wolno chłodzi. Pod wpływem temperatury skraplająca się para, może zostawić kleksa przy malowaniu.

Czy opisywane zagadnienie jest dla Ciebie atrakcyjne? To kliknij i przeczytaj, co posiada solidna witryna (www.crocushill.pl/) – znajdziesz w tamtym miejscu równie intrygujące dane.

Przy kompresorze membranowym, dzięki wyeliminowaniu tłoków, jest w nim mniej elementów mechanicznych. Powietrze pompowane jest za pomocą półprzepuszczalnej membrany. Za pomocą tego urządzenia można pracować dłużej bez przegrzania. Olejowy kompresor żąda nasmarowania sprężarki odpowiednim olejem, który powinien być regularnie wymieniany.

Znakomicie nadaje się do prac z urządzeniami, w jakich często załączana jest sprężarka. Tego typu narzędzie używane jest przez profesjonalistów do przyrządów pneumatycznych albo w lakierniczych warsztatach.