Chcę mieć swoje swoje własne „M”, inaczej na co musimy zwracać uwagę w trakcie kupna nieruchomości

Posiadanie swojego gniazdka jest marzeniem coraz liczniejszej grupy ludzi będących w różnym wieku. Obecnie na kupno swojego lokum decydują się nie jedynie młodzi małżonkowie. Coraz częściej także ludzie po czterdziestym roku życia decydują się na zakup nieruchomości. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to decyzja na lata, która dodatkowo najczęściej związana jest z dużym kredytem bankowym. Dlatego nim zadecydujemy zakupie powinniśmy poznać kilka ważnych faktów.

mieszkanie pod klucz

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, iż rynek nieruchomości da się podzielić obecnie na pierwotny oraz wtórny. Pierwszy z nich to nieruchomości pochodzące od dewelopera, w których jeszcze nie miał okazji nikt mieszkać. Te drugie to lokale, które były już użytkowane i sprzedawane będą przez osobnego właściciela.

Jeśli po przeczytaniu obecnego tu postu nadal masz jakieś pytania, to zobacz poza tym to ważne źródło (https://www.lisiekaty.pl/technologia/rdzeniarnia/) – są tam pokrewne materiały.

Lokale mieszkalne z rynku pierwotnego są droższe, lecz równocześnie nie wymagają remontu. Do tego dostępne są w tak zwanej opcji pod klucz. Wówczas możesz się przeprowadzić do nich od razu po otrzymaniu kluczy. Każdy kto ciekawi się tematyka nieruchomości Wrocław powinien bliżej poznać (zobacz nieruchomości we Wrocławiu).

Wrocław pod tym względem od bardzo dawna wzbudza ogromne emocje. Wszystko z tego względu, iż mieszkań jest w zasadzie w Polsce mało, a rośnie liczba chętnych, które chcą je nabyć w atrakcyjnych lokalizacjach, zapewniających możliwości robienia kariery zawodowej, ale również rozrywkę na poziomie. Świetną alternatywą mogą być mieszkania Siechnice które oferują (mieszkania w nowych inwestycjach w Siechnicach). Jest to lokalizacja położona blisko Wrocławia, ale Siechnice przekonują niższymi cenami nieruchomości.

Biorąc pod uwagę kupno własnego mieszkanie – nie patrząc na to, z którego rynku pochodzi – należy bezsprzecznie zastanowić się nad tym, jak dużo pieniędzy możemy na nieruchomość przeznaczyć. Cena warunkuje takie elementy mieszkania, chociażby jak wielkość, położenie oraz rozkład pomieszczeń. Jeśli jest droższe lokum, tym jest bardziej obszerne a także położone w atrakcyjniejszym miejscu. Im bliżej do parku, przedszkola czy szkoły, wówczas więcej za mieszkanie będziemy musieli wydać. Dobrze jest zapamiętać to zanim przystąpimy do poszukiwania wymarzonego gniazdka.