Dzisiejsze i kreatywne dachy zielone i ich szeroka popularność

Dachy zielone są trochę rzadko napotykane, aczkolwiek zyskują sobie coraz większą renomę ze względu na swoją innowacyjność i nietuzinkowy image. Bezsprzecznie więc warto przybliżyć sobie nieco ten typ dachów. Na sam początek wskazane jest dowiedzieć się czym są dachy odwrócone, ponieważ dach zielony jest jednym z ich rodzajów.

Komfort mieszkania na poddaszu zależy od poziomu hałasu i temperatury

Autor: Röben
Źródło: Röben
Dachy odwrócone mają izolację przeciwwodną na dole systemu ze względu na wykorzystanie danego obiektu albo także osiągnięcie pewnych atutów estetycznych. Dach odwrócony charakteryzuje się nie tylko funkcjonalnością, ale przede wszystkim dużą stylistyką, są to ogromnie oryginalne i wyszukanie wykonane dachy. Jednym z najczęściej spotykanych typów dachu odwróconego jest właśnie dach zielony. Dachy (zobacz też: dach blacha) zielone dają ewentualność utworzenia na dachu terenu zielonego przez przykrycie izolacji wodoszczelnej ziemią. Na takim dachu zdołają znajdować się niewielkie rośliny bądź krzewy ozdobne, oraz nawet wysokie, okazałe drzewa. Szans aranżacji i zaprojektowania takiego dachu jest faktycznie niezmiernie dużo. Takie dachy dają duże pole do popisu.

Zobacz również –

Kominek na dachu

Autor: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Źródło: Klöber-HPi Polska Sp. z o.o.
Oczywiście stworzenie takiego dachu wymaga multum pracy i wiąże się ze znacznie większymi kosztami, ze względu na inną konstrukcję dachu i jego wysoki ciężar konieczne jest jego uwzględnienie nie tylko w czasie konstrukcji dachu, lecz również w ciągu konstrukcji całego budynku. Wobec tego dachy zielone w wielu przypadkach są dodatkowo wzmacniane przez przeróżne elementy. Co więcej należy dobrze zrealizować izolację wodoszczelną, można do tego używać takich materiałów jak chociażby kliny styropianowe, pianki bądź też izolacje mineralne. Każde użyte materiały muszą być nie tylko stabilne oraz wyśmienite, ale przede wszystkim niezłomne na wilgoć. Wskutek tego sporządzenie takiego dachu odwróconego (zielonego) należy powierzyć profesjonalnej firmie budowlanej, jaka precyzyjnie wykona nie tylko samą konstrukcję dachu, ale także dostosuje do niego konstrukcję całkowitego budynku.
Posted in Bez kategorii | Tagged ,