Jakie zastosowanie mogą mieć tak zwane stopnie blokowe i w jakim miejscu się je wykorzystuje?

W wielu domach jednorodzinnych mamy tarasy. Są one zbudowane albo z przygotowanych stopni blokowych albo z wylanego betonu. Taki taras mógłby służyć nam przykładowo latem do urządzania spotkań ze znajomymi albo np. grilla.
Stopnie blokowe wykonane z granitu są wykorzystywane głównie w aranżacjach tarasów.

Często mają swe zastosowanie w budowie schodów ogrodowych albo zewnętrznych. Za sprawą takich stopni można zniwelować odmienne poziomy powierzchni na nieruchomości.

Teraz prezentujemy powyższy artykuł – jeżeli jest on pomocny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tutaj (https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/sruby-wkrety-metalu-prety-gwintowane/). Sprawdź, może to także okaże Ci się cenne.

Główną zaletą stopni blokowych jest ich łatwość montowania. Jeśli ciekawią Cię stopnie blokowe Strzegom to miasto, gdzie są one produkowane. Zależnie od nadanego kształtu, wyróżniamy stopnie blokowe proste lub łukowe. Te pierwsze posiadają układ równoległościanu albo graniastosłupa. Można również wykonać schody wedle życzenia klienta pod warunkiem dokładnego zwymiarowania części.

wiedza

Autor: Ross Huggett
Źródło: http://www.flickr.com

Proponowane stopnie blokowe są produktem ekologicznym i są wytwarzane z wysokiej jakości granitu strzegomskiego. W porównaniu do różnych surowców, wybudowanie schodków z granitowych stopni blokowych okazuje się być szybkie oraz proste. Przez wzgląd na właściwości naturalnego granitu pod wspomnianymi elementami konstrukcyjnymi nie trzeba robić izolacji czy też betonowej struktury. Ponadto grzbiet schodków stworzonych ze stopni blokowych nie musi zostać wykończony jakimikolwiek tworzywami. Takie stopnie blokowe doskonale będą się spisywać w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu.

Stopnie wyprodukowane z granitu nie potrzebują ochrony, są bardzo wytrzymałe na warunki pogodowe, nie odbarwiają się i nie pękają na zimnie. Przez to stopnie blokowe są produktem na długi czas.