ocieplenie dachu jako jeden z najpotrzebniejszych części budowy miejsca zamieszkania.

Dach to najbardziej wyeksponowana część budynku, przez cały czas narażona na obciążenia. Emitowanie UV, duże i małe temperatury, opady czy wiatr mają duży wpływ na i są powodem ciągłego zużywania się artykułu poszycia jak również ocieplenia dachu. Specjalną postacią dachu jest poszycie o płaskiej konstrukcji. Izolacja dachu płaskiego pociąga przed realizatorem szczególne obostrzenia.

budynek

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Izolacja dachu płaskiego (strona izolacjepiankowe.com.pl) bywa skonstruowana w dwojaki sposób – metodą tzw. przewróconego dachu lub montując na dachu styropianowe płyty izolacyjne przykryte papą termozgrzewalną. Pierwszy rodzaj można wcielić w życie jedynie w przypadku satysfakcjonującej nośności dachu, bo izolacja cieplna potrzebuje dociśnięcia warstwą żwiru ewentualnie płytami chodnikowymi. Do indywidualnego rozwiązania pozostaje też sposób ochronienia krawędzi nowych powłok przed podrywaniem przez wiatr a także system odprowadzenia wody. W większości przypadków wymaga to wymurowania attyki (murka oporowego) i stworzenia odwodnienia na dwóch poziomach pokrycia dachowego. Prostsze do utworzenia stanie się przykrycie wykonane z tradycyjnym układem powłok – na przyklejonym do aktualnego podłoża ociepleniu z twardych płyt styropianowych układa się dwuwarstwową izolacje wodoszczelną z papy termozgrzewalnej. Blisko krawędzi dachu należy osadzić na stałe deski/krawędziaki ochraniające izolację, o wysokości o 1 cm mniejszej niż grubość ocieplenia. Grzbiety papy wywija się na taką konstrukcję krawędziową, przykleja jak również dodatkowo mocuje listwą ewentualnie gwoździami papiakami. Przed ułożeniem świeżego pokrycia fundament powinien być dokładnie przemyty, a stara papa nacięta lub podziurawiona dla odprowadzenia nazbieranej pod pokryciem wilgoci, a miejsca znacznie mokre wymagają dosuszenia np. palnikiem.

dach

Autor: Picturepest
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach obserwujemy śmiały trend w izolacji termicznej budynków mieszkalnych inaczej ocieplenia min. Dachów przy pomocy pianki PUR. Jest to strategia która znajduje coraz większe grono sympatyków. Przemawia za nią najszybszy sposób wykonania jak również niesłychanie dobre parametry oraz przystępną cenę.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź naszą informację (http://placezabaw.com.pl/rodziny/play-city/grupy-wiekowe-placow-zabaw/place-zabaw-dla-szkoly/) opisującą analogiczny temat. Prawdopodobnie ona także Cię zainteresuje.

Producenci pianki promują jej zamknięto-komórkową kategorię, którą polecają zastosować min. do izolacji dachu płaskiego. Motywuje to faktem, iż ten rodzaj pianki przez wzgląd na swoją znaczną odporność na zgniatanie idealnie pasuje do tego gatunku izolacji.