Jak odebrać wymarzone mieszkanie od dewelopera i nie pozwolić się oszukać?

Naturalnie, nie każdy z nas może być profesjonalistą w zakresie budownictwa. Zanim odbierzemy nasz lokal do użytku, powinniśmy poprosić o pomoc kogoś, kto zajmuje się tą branżą na co dzień.

przygotowanie mieszkania od dewelopera

Autor: Pete Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiór mieszkania od dewelopera powinien być obligatoryjnym paragrafem umowy ze sprzedawcą. W umowie deweloperskiej znajdują się zapisy dotyczące obowiązkowego deadlinu, w którym nastąpi odbiór mieszkania oraz sposób, w jaki wykonawca poinformuje nabywcę, że lokum jest już przygotowany do oddania. Zanim jednak parafujemy akt notarialny, powinniśmy umówić się na odbiór techniczny mieszkania od dewelopera.

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera
Podczas niego sprawdzamy, jaki jest poziom ukończenia lokalu. jeżeli nie jest zgodny z założeniami wcześniej zawartej umowy, mamy prawo odmówić odbioru lokum. Jeślibyśmy mimo to podpisali protokół, potencjalne remonty musielibyśmy przeprowadzić na własną rękę. Odbiór mieszkania od dewelopera może toczyć się w asyście eksperta z branży budowlanki.

Możemy poprosić o wsparcie znajomą osobę albo wynająć fachową firmę. Jej przedstawiciel będzie nam asystował podczas spotkania z deweloperem. Deweloper nie może nam odmówić tego przywileju. Odbiór mieszkania polega na starannym obejrzeniu wszystkich pomieszczeń oraz sprawdzeniu ich zgodności z zawartym porozumieniem. Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera to szansa na wykrycie wszelkiego typu usterek lub błędów technicznych.

Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość wiadomość, że podobny artykuł jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link Rozdzielacz INOX.

( Kliknij i przeczytaj więcej)

Obowiązkiem dewelopera będzie nieodpłatne ich usunięcie, przed parafowaniem aktu notarialnego z nabywcą. Jeżeli odbiór mieszkania nie wskaże żadnych błędów, zostaje podpisany protokół odbioru. W razie istotnych niedociągnięć, kupujący prezentuje jednak deweloperowi ich dokładny spis.

mieszkania od dewelopera

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Jak przeprowadzić Odbiory techniczne mieszkań w Warszawie
Dopiero po ich likwidacji dojdzie do finalizacji porozumienia, czyli parafowania aktu notarialnego. Znaczy to, że nabywca przejmuje od sprzedającego mieszkanie bez większych zastrzeżeń. Warto jednak nie zapominać, że nawet wówczas mamy prawo dochodzić się naprawy błędów wykrytych już po odbiorze lokalu.