W jaki sposób ocieplić garaż, aby można by w nim było mieć zakład samochodowy?

Jeśli chcemy prowadzić warsztat naprawczy, wiadomo, że wymagamy do takiego właściwej przestrzeni. Żeby posiadać tego typu warsztat, trzeba zagospodarować odpowiedni garaż.

Profil TK 77 firmy Spectus w kolorze mahoń

Autor: Spectus
Źródło: Spectus
Na tego typu zakład kamieniarstwo wrocław idealny okaże się garaż ocieplany, który będzie porządnie wybudowany. Do takiego celu na pewno nie spełni się popularny blaszak, ponieważ jest on zbytnio podatny na czynniki pogodowe. Ponadto do tego garażu bardzo łatwo można się włamać. Mimo zewnętrznego zabezpieczenia, może poddać się on działaniu rdzy. Najlepiej będzie się sprawdzać słusznych rozmiarów garaż wykonany z betonu albo solidna konstrukcja stalowa. Garaż przystosowany jako warsztat naprawczy musi spełniać niezwykle dużo cech. Nade wszystko powinien być on dobrze docieplony oraz solidnie wykonany. W takim garażu nie musiałaby być temperatura pokojowa, ale powinno być dostatecznie ciepło, żeby dawało się w tamtym miejscu wykonywać pracę. Musi być tam ciepło, nawet w zimie. Podzespoły samochodów również będą działały lepiej w plusowych temperaturach.
wełna mineralna

Autor: KNAUF
Źródło: KNAUF
garaż ocieplany

Autor: Phil Guest
Źródło: http://www.flickr.com
To, że garaż musi być solidny, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Dzięki temu, że okaże się odporny na różne niekorzystne czynniki atmosferyczne, będzie służyć nam przez długi czas. Jeśli początkowo garaż jest nieocieplony, możemy ocieplić go samemu. Najbardziej oczywistym jest przyklejenie styropianu do murów. Dzięki temu utworzona zostanie warstwa chroniąca przed mrozem. Można by przykleić styropian na klej lub piankę montażową. Jest to dość szybki sposób na ocieplenie garażu.

Na pewno będzie w garażu trochę bardziej ciepło, ale takie rozwiązanie posiada również swe mankamenty. Własnoręcznie ocieplony garaż mógłby wyglądać dosyć nieestetycznie, ponieważ byłyby na nim wystające fragmenty styropianu.