Jakie skutki uboczne mogłoby wywoływać przedawkowanie zaleconej dawki chromu?

Jest to pierwiastek, który niezbędny jest do działania naszego ciała. Jego funkcjonowanie obejmuje normalizację stanu glukozy we krwi, gdyż powiększa przenikanie krwi do tkanek a także zwiększa poziom dobrego cholesterolu we krwi.

izolacja

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Tym pierwiastkiem jest chrom. Wspiera on przemianę materii czyli spalanie tkanki tłuszczowej. Kiedy przyjmujemy chrom, zmniejsza nam się apetyt na słodycze, który pojawia się zwykle jakiś czas po zjedzeniu posiłku. Metabolizm tłuszczów i węglowodanów, który wspomagany jest chromem, jest użyteczny u osób, które próbują zrzucić zbędne kilogramy. Badania mówią, że właściwe dawki chromu pomagają także utrzymać właściwe ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu. Chrom możemy znaleźć w naturalnych produktach zatem w kukurydzy, jabłkach, płatkach zbożowych, chlebie gruboziarnistym, owocach morza oraz wołowinie. Zioła, które zawierają chrom, to skrzyp polny oraz szklak amerykański. Pastylki odchudzające, które posiadają chrom, reklamowane są jako spalacze tłuszczu oraz jako środki wspomagające budowę tkanek mięśniowych. Zazwyczaj są to środki, które zawierają chrom i kwas pikolinowy wspomagający wchłanianie przyjętego chromu.
Chrom, który przyjmujemy w tabletkach na odchudzanie, może wywoływać w systemie efekty niepożądane. Dawka bezpieczna tego pierwiastka to 52-200mcg. Właśnie taką ilość chromu jesteśmy w stanie dostarczyć ciału w samej diecie. Dawka mająca 200-400mcg jest to dawka, która zalecana jest przy intensywnym odchudzaniu. Jeśli trzymamy się zalecanej porcji, to bardzo rzadko mogą wystąpić jakiekolwiek skutki uboczne.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to w tym miejscu znajduje się notka z serwisu, która także zawiera niezwykle absorbujące informacje na przedstawiany tutaj temat.

Przy znacznym przekroczeniu zalecanej ilości chromu, działać on może nawet rakotwórczo i może niszczyć DNA komórek.

Skutkami ubocznymi, które występują przy przedawkowaniu takiego pierwiastka, to ból głowy, wahania nastroju, niedobory żelaza oraz przyrost wagi u pań młodych, które stosują cykliczne ćwiczenia siłowe. Oprócz chromu tabletki zawierają również kofeinę oraz efedrynę i to one mogą powodować efekty uboczne czyli kłopoty z wątrobą i napady drgawek.