Firma zajmująca się wzmacnianiem gruntów

Czasami dzieje się tak, że jeśli planujemy postawić dom na naszej idealnej działce trzeba przedtem wykonać wzmocnienie gruntu. Robi się to wtedy, gdy podłoże może nie utrzymać ciężaru budynku. Powinniśmy przed rozpoczęciem budowy zlecić pomiary gruntu, żeby sprawdzić, czy budowa będzie bezpieczna i czy po kilku miesiącach nie nastąpi choćby osunięcie którejś ściany. Tego przecież nikt nie chce, więc nie lekceważmy tego rodzaju pomiarów.

Czym wzmacniać?

Zageszczenie gruntu wykonuje się różnymi sposobami. O wyborze sposobu decyduje się dopiero po sprawdzeniu szczegółowo z jakim podłożem mamy do czynienia. Szczególnie warto zwrócić na to uwagę, kiedy stawiamy dom (Rynek pierwotny wrocław) na pochyłym terenie. Najłatwiejszą metodą jest zwyczajne ubijanie. Wykorzystuje się ją najczęściej na podłożu pod niezbyt ciężkie budowle, gdzie takiego typu stabilizacja gruntów w zupełności wystarczy.

spoiwa

Autor: Spoiwex
Źródło: http://www.spoiwex.pl/

Jeśli jednak chcemy postawić cięższy budynek, albo na przykład zbudować drogę, wówczas używane są odmienne sposoby. Może to być na przykład iniekcja. Są to swego rodzaju „zastrzyki” które robi się w grunt. W ten sposób wstrzykuje się mieszankę, która stabilizuje i wzmacnia grunt. Typy mieszanek także są różne, dobierane do potrzeb.

Budowy dróg

Innych używa się pod budynki, innych przy budowie dróg. W tym ostatnim przypadku są to tak zwane spoiwa drogowe firmy spoiwex. Wiadomo, że droga będzie obciążana w całkowicie odmienny sposób niż budynek. Także różne rodzaje dróg są różnie eksploatowane. Wszystko to ma wpływ na dobór spoiwa.

Należy zwracać uwagę na podłoże, na którym chcemy wybudować jakikolwiek budynek. Nie można lekceważyć jego właściwości, bo jeśli to zrobimy, możemy za to słono zapłacić. Gdy budynek będzie bardzo osiadał może spowodować to naruszenie konstrukcji, pękanie ścian, w najgorszym wypadku po prostu zawalenie się domu, lub którejś jego części. Nie zapominajmy by domagać się tego typu ekspertyz. Dobra firma przeprowadza je bez żadnego problemu. Jeżeli zachowamy wszelkie zasady bezpieczeństwa przez bardzo długie lata będziemy cieszyć się wspaniałym, nienaruszonym domem. Zobacz też spoiwo budowlane firmy spoiwex.