Potencjał który drzemie w produkowanych współcześnie bloczkach komórkowych, oferta takich produktów firmy hplush.

Nowoczesne budowlane materiały powinny mieć jak najmniejszą cieplną przepuszczalność, dzięki temu budowane z nich budynki charakteryzują się dużą energooszczędnością. Tak naprawdę jednym z najskuteczniejszych izolatorów ciepła jest po prostu zwykłe powietrze. Mając to na uwadze jakiś czas temu wymyślono, żeby w tradycyjnych pustakach albo cegłach zastosować materiał, który w dużym stopniu będzie złożony z maleńkich bąbelków powietrza.

Bloczki z betonu komórkowego są lekkie i wytrzymałe.

Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®
Było to bardzo ważne odkrycie, bo okazało się, że tak zmienione elementy będą miały znacznie lepsze parametry od tradycyjnych. Jednym z tego typu budowlanych materiałów jest beton komórkowy, w jakim powietrze może zajmować nawet do 80 procent całkowitego rozmiaru.

Jeżeli masz chęć zdobyć dodatkowe materiały na opisywany wątek, to zobacz proponowane www (https://tefuron.pl/powloki-metaliczne/), które posiadają również informacje na podnoszone zagadnienie – wejdź zatem tu.

Dzięki temu budynki wykonane z takich elementów charakteryzują się dużo mniejszym zapotrzebowaniem na energię. W chwili obecnej beton komórkowy jest jednym z najnowocześniejszych surowców, z jakich da się stawiać ściany zewnętrzne. Przez swoje parametry pozwala też na konstrukcje jednowarstwowe, w jakich ściany składają się jedynie z niego.

Beton komórkowy zdobywa coraz większą popularność w segmencie budowlanych materiałów, a jednym z jego największych wytwórców jest duńska firma hplush (dodatkowe informacje tutaj), która ma także oddział w naszym kraju. Działa ona u nas od roku 2005 i od tego czasu rozwinęła sieć kilku produkcyjnych zakładów które wytwarzają produkty z betonu komórkowego.

Bo to właśnie taki beton jest podstawą oferty firmy, a w zasadzie produkty z niego zrobione. Asortyment produktów firmy hplush jest niezwykle obszerny, bo będzie obejmował elementy mające gęstość od 350 do 700 kg/m3, co jest obecnie jedyną tego typu propozycją na polskim rynku. Bloczki są oferowane w dużej ilości wymiarów, a wszystkie zrobione są z materiałów najwyższej jakości i z bardzo dużą precyzją. Zaletą wyrobów firmy hplush jest zaawansowana technologia, która pozwala na uzyskanie tolerancji jednego milimetra, co będzie pozwalać na bardzo precyzyjne wykonanie konstrukcji. Poza samymi bloczkami firma ma też w ofercie wszystkie potrzebne drobiazgi do łączenia, czyli kształtki i cienkowarstwowe zaprawy.