Budynek murowany czy też drewniany?

Jedni zachwalają budynki z cegieł, inni domy z drewna. Kto ma rację? Wszyscy oni, bowiem obu technologiom coraz trudniej wytknąć minusy, a też wygląd budynków nierzadko bywa mylący.
Nie jest trudno bowiem wskazać budynki murowane, jakie prezentują się jak z drewna, a także budynki drewniane, których by nikt nie posądzał o takową konstrukcję.

murowanie

Autor: mahalie
Zobacz, na co warto kierować uwagę przed doborem technologii, w której pobudowany będzie budynek. nie tak dawno przy porównaniu domków w jakich zastosowano murowanie z domkami stawianymi w technologii szkieletu drewnianego (dlatego że takowych drewnianych stawia się najwięcej) większa część zarzutów wobec technologii drewnianej wypływała z naszej rzeczywistości budowlanej. Współcześnie sporo się zmieniło na lepsze głównie dzięki dopasowaniu jakości środków do norm europejskich i na ostatek pod wpływem wzrostu wymagań inwestorów. Zupełnie zmienił się też sposób opłacania budowy i jej organizacji.

Szalenie nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, aby przeglądnąć ten wpis. Jeżeli czujesz ochotę na więcej, to kliknij w link (crocushill.pl/) i przejdź do następnej strony.

Współcześnie niemal wszystkie domy jednorodzinne przynajmniej po części powstają za pieniądze z kredytów i niechybnie z tej przyczyny chcemy budować je prędko a także profesjonalnie.

Pozytywem technologii murowanej jest jej popularność w naszej ojczyźnie. Dlatego w katalogach gotowych projektów domów zdecydowana większość to domki murowane. Pod względem funkcjonalnym oraz architektonicznym domy z cegieł są tak różnorodne, że dosyć łatwo znaleźć pośród nich domek spełniający nasze wyczekiwania.

Nie znaczy to, że budynki w technologii innej aniżeli murowana nie mogą być różnorodne. Jednakże ze względu na skromność typowej propozycji budynków z drewna za pasujące nam rozwiązania projektowe musimy uiścić więcej.