Dlaczego warto ocieplić garaż oraz jakich materiałów do tego użyć?

Warto ocieplić garaż, gdyż niemiłe jest wsiadanie do wyziębionego samochodu w zimie. Może on być także połączony z warsztatem, w jakim zazwyczaj majsterkujemy. Można ocieplić także garaż murowany jak i ten z blachy.

Murowany garaż jest albo fragmentem domu mieszkalnego albo jest przybudowany z boku domu i jest złączony z nim jedną ścianą. Mógłby być on też osobnym budynkiem, który może zostać podzielony na warsztat i garaż albo pokoje gościnne. Bezpiecznym surowcem na garaż ocieplany patrząc na jego ognioodporność będzie wełna mineralna. Jednak kiedy chcemy ocieplić garaż murowany, właściwszy będzie styropian. Dzisiaj są dostępne płyty ze styropianu, które nie rozprzestrzeniają płomieni. Bardziej istotne jednak jest to, że wykazuje mniejszy spadek ciepłochronności przy większym zawilgoceniu niż wełna mineralna. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wjazd auta do garażu powoduje parowanie wody o znacznej intensywności. Zatem powietrze w garażu przez znaczny czas jest wilgotne, nawet jeżeli mamy działający sprawnie system wentylacji. Istotne jest również to, że styropian nie poddaje się destrukcji pod wpływem oparów silnikowego paliwa. Jednak wełna mineralna także może być użyta do docieplenia sufitu czy posadzki.
przedmioty

Źródło: pixabay.com

Ocieplając murowany garaż, pamiętać trzeba o grubości surowca termoizolacyjnego. Im okaże się on grubszy, tym mniejsza ilość ciepła będzie uciekać z garażu. Jeżeli garaż jest średniej wielkości albo mały, wówczas wystarczy zastosować 15 centymetrową warstwę. Posadzkę w garażu ociepla się rzadko. Konieczne jest wówczas wykorzystanie styropianu twardszego tak, aby mógł wytrzymać obciążenia aut. Aby zapobiec nagrzewaniu się wnętrza w lecie, musimy pomyśleć o izolacji termicznej stropu. Użyć można by wówczas wełnę mineralną o grubości co najmniej 12 cm.

Trzeba ją ułożyć pod sufitem na paraizolacyjnej folii. Wykończyć całość trzeba płytami G-K. Alternatywę dla garażu murowanego stanowi garaż blaszany.

Zebraliśmy w tym miejscu ciekawe dane, zatem jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś jeszcze obejrzyj więcej tutaj (https://www.crocushill.pl/) naszych witryn.

Tego typu garaż można by kupić od razu ocieplony.