Duża część Polaków śni o tym, by wybudować własny dom — wówczas jednak potrzebny wydaje się być projekt

Tworzenie projektu swojego domu może być wielką frajdą dla naszej rodziny.
Istnieje duża grupa ludzi, którzy pragną stworzyć swój dom i ogród, żeby przykładowo mieć możliwość tam wychowywać dzieci lub by w spokoju żyć sobie na emeryturze.

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Fotorolety - „dodatek”, który zmienia wnętrze

Autor: www.fotorolety.com
Źródło: www.fotorolety.com
projekty domów

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne, jakie mamy przesłanki, to nasze pragnienie jest takie samo — dom. Jeśli pragniemy, żeby spełniał on wszelkie nasze wymagania, to raczej nie możemy zgodzić się na jakikolwiek kompromis, a takim byłoby kupowanie gotowego domu w okolicy, gdzie wszystkie budynki wyglądają identycznie. Nawet niezłym rozwiązaniem jest kupienie gotowego projektu i w ostateczności wprowadzanie do niego niewielkich zmian. Może nam się udać, jeśli wyszukamy projekt niemal idealny. Jednakże przeglądanie tysięcy projektów będzie trwało. Można także udać się do architekta i po prostu zamówić projekt. Pewnie pozwoli nam on przejrzeć swe dotychczasowe portfolio. Znajdują się tam projekty domów, które stworzył już dla wcześniejszych klientów. Możliwe, że coś nas zainspiruje i stwierdzimy, że takiego rodzaju rozwiązanie pragniemy zrobić również u siebie.

Podczas rozmowy z pewnością padnie wiele pytań — czy chcemy dom parterowy czy piętrowy? Czy budynek powinien posiadać zadaszony taras (zobacz też: wiaty drewniane ogrodowe) i balkony? Ile pragniemy mieć sypialni? I czy kuchnia ma być otwarta na pokój dzienny? Pytań z pewnością będzie o wiele więcej. To jedynie podstawowa lista, która otworzy pole do dyskusji oraz owocnej współpracy. Tworzenie projektu na pewno da nam wiele radości.