Mieszkania na Pradze? Doskonały pomysł

Warszawa, miasto stołeczne Polski, miejsce, w którym wielu rodaków znajduje wymarzoną pracę i chce kupić nieruchomość mieszkalną. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo charakterystyczny i należy poważnie przemyśleć zakup nieruchomości.

mieszkanie - kuchnia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Mieszkania w Warszawie są znacznie droższe niż w pozostałych polskich miastach. Za mieszkanie w centrum trzeba zapłacić naprawdę dużo, bez względu na to, czy interesuje nas nowa inwestycja, czy mieszkania w starym budownictwie. Najtańsze są inwestycje w dzielnicach leżących na obrzeżach Warszawy, ale jeśli na co dzień musimy dojeżdżać do pracy w centrum Warszawy, to trzeba się zastanowić, czy będą dla nas opłacalne kłopotliwe, wielogodzinne dojazdy. Jeśli chodzi o mieszkania Grochów jawi się jako rozsądne rozwiązanie, w ogóle mieszkania na Pradze są stosunkowo niedrogie, a przy tym mają dogodną lokalizację, bowiem dzielnica jest położona w pobliżu warszawskiego centrum.

Warszawski rynek nieruchomości nieustannie się rozwija. Z roku na rok przybywa nowych inwestycji.

Bardzo interesującym wydał Ci się ów post i zawarte tu treści? To fantastycznie! Kliknij w podany link i przejdź na nowy adres tego serwisu.

Jeżeli chodzi o mieszkania na Pradze, to zauważalny jest trend polegający na budowie mieszkań dwupokojowych oraz apartamentowców o wysokim standardzie. Praga Północ posiada mieszkania w cenie mniej więcej 7 tys. zł za metr kwadratowy, Praga Południe udostępnia propozycje o prawie 1000 zł drożej za metr. Jeśli chodzi o dobre miejsce do mieszkania Grochów wydaje się doskonały, gdyż w tej części Pragi możliwość cichego życia uzupełnia się z dobrze przygotowaną infrastrukturą miejską. Zastanawiając się, czy bardziej opłaca się kupować mieszkania nowe, czy z drugiej ręki, to również tu wiele uzależnione jest od położenia. Im bliżej warszawskiego śródmieścia, tym wyższe ceny starszych nieruchomości.

m3

Źródło: flickr.com

Pamiętajmy, że decydując się na mieszkanie z rynku wtórnego, musimy liczyć się z dodatkowymi wydatkami, gdyż pomieszczenia będą wymagać remontu. Na rynku nowych mieszkań możemy zdecydować się albo na apartament przygotowany do zamieszkania, albo na nieruchomość w stanie deweloperskim, w której sami zadecydujemy o tym, jak pomieszczenia będą wykończone. Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena mieszkania, lecz także kwestia tego, jak długo możemy czekać z wprowadzeniem się – poważny remont to przedsięwzięcie, które zajmie nam przynajmniej kilka miesięcy.