Na czym polega w sumie zastosowanie mocowania na szkło? Jak to powinno być przeprowadzone, o czym niezbędnie powinniśmy pamiętać?

Mocowania do szkła posiadają naprawdę ważne zastosowanie, służą głównie do łączenia szkła z pozostałym rodzajem materiału, np. z betonem. Tafla nie może mieć bezpośredniego kontaktu z marmurem czy metalami, dlatego też mocowania tego typu oraz uszczelki są konieczne do wykonania w zasadzie każdego z elementów szklanych. Są także obowiązkowe do połączenia dwóch tafli szkła ze sobą.

Najbardziej często mocowanie do szkła, które nazywane są także okuciami używane są w konstrukcjach takiego typu jak kasetony elewacyjne, nie wspominając także o szerokiej gamie mocowań do drzwi szklanych. Ciekawą ofertę możesz zobaczyć na tej stronie: . Wspomniane w innym miejscu okucia wykorzystuje się nie od dzisiejszego dnia, więc powstało już rzeczywiście kilka odmian tego typu elementów. Jednym z rodzajów mocowań jest mocowanie punktowe, żeby je użyć konieczne są otwory w tafli szkła, składają się one dość często z tulei dystansowej, |uszczelek, które posiadają kontakt ze szkłem i rotuli, co oznacza element ze śrubą, który wkręca się do części dystansowej, czyli spajającego mocowanie w jedną całość.

Kasetowy Elewacyjne

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Kolejny sposobem mocowań do szkła jest mocowanie liniowe, dosyć często wykorzystywane w balustradach szklanych lub różnego typu przegrodach ze szkła. Odznaczają się tym, że szkło umocowywane przy ich pomocy nie musi mieć otworów. By najbardziej korzystnie rozłożyć mocowania punktowe mocowania (wypróbuj pasy mocujące z oferty www.eogniwa.pl)my przewidzieć je nie rzadziej niż co 120 cm., następną zasadą rozkładania mocowań jest dziesięć cm od krańca tafli. Np., jak tafla posiada dwieście sześćdziesiąt cm., należy wykorzystać mocowania w 3 miejscach, po pierwsze 10 cm od jednej strony, kolejne sto dwadzieścia centymetrów dalej i 120 cm jeszcze dalej zachowując dziesięć centymetrów z drugiej strony tafli. Dodatkowo warto pomyśleć o dodatkach podczas tego rodzaju pracy jak zaślepki na profile, które są bardzo pomocne i polecane. Aby odszukać firmy z tej branży we Wrocławiu szukaj w internecie fraz typu: obróbki blacharskie wrocław.

szkolenie

Autor: PLANNJA
Źródło: Plannja

Wszelkie tego typu produkty jesteśmy w stanie zakupić w fachowych sklepach. Są tam różnorakie – bardziej i mniej niezbędne przedmioty, lecz z pewnością bez trudu znaleźć coś, na czym nam w danej chwili zależy, nawet jeśli jest to rozeta maskująca. Takie oraz inne – bardziej znane i mniej poznane produkty – zdecydowanie zakupimy w takim sklepie.