W jaki sposób przy aranżacji pomieszczeń możemy wykorzystać motyw cegieł?

Niezwykle często wykorzystywanym obecnie elementem aranżacji wnętrz są ceglane ściany. Pojawiły się one w naszym kraju razem z wchodzącą modą na loftowe pomieszczenia i industrialny charakter.

klinkier

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak pamiętać, że równie dobrze prezentują się w większym stopniu typowych pomieszczeniach.
Są dwa sposoby, aby otrzymać niezwykle realistyczny efekt ściany. Możemy postawić ściany z cegieł, jednak nie zawsze jest to wykonalne, ponieważ moglibyśmy mieć już gotowe ścianki działowe. Moglibyśmy także skorzystać z płytek klinkierowych, jakie doskonale imitują cegły. Takie płytki mogą być betonowe, gipsowe albo ze szkła, mają one grubości od 13 do 15 milimetrów, przy czym w handlu są także dostępne takie, które posiadają parę mm oraz takie, jakie są grube na ponad 2 cm. Można też sięgnąć po w większym stopniu niecodzienne materiały, jakie nie posiadają nic wspólnego z realną cegłą. Poza naturalnie wzorem lub kształtem.
cegła

Autor: KOBI Light
Źródło: KOBI Light

Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest cegła biała. Bardzo często wykorzystuje się ją w typowym kontraście z kolorem czarnym. Niezwykle prawidłowo wygląda także w złączeniu z drewnem. Jeśli motyw cegły chcielibyśmy wyłącznie niezwykle skromnie oraz także niebanalnie podkreślić we wnętrzu, to moglibyśmy sięgnąć po tego typu materiały, jakie zrobione są na motywie ściany.

Jeśli zainteresował Cię prezentowany materiał, sprawdź bez wahania ten świetny serwis (https://anotis.pl/oferta/lakiernia-proszkowa-wroclaw-dolnoslaskie/) – on też jest warty zainteresowania, więc na pewno się nie rozczarujesz!

Dobrym rozwiązaniem jest mozaika szklana, jaka posiada wymiary 30 x 30 cm oraz jest sprzedawana w kolorze czarnym oraz białym.

Jej cena to zaledwie 35 złotych za sztukę. Moglibyśmy również użyć czerwono-szare aranżacje, w jakich motyw cegły jest przewodni. Z czerwonym klinkierem wokół kominka i z cegły w odcieniu szarym w kuchni.