Jakiego rodzaju korzyści płyną z wykorzystania listw przypodłogowych?

Cokoły i listwy maskujące muszą maskować szpary dylatacyjne podłóg i stanowią niezwykle istotny drobiazg wszystkich pomieszczeń. Decyzja, jakie listwy trzeba dobrać nie jest prosta, przede wszystkim wtedy, gdy chcemy połączyć za ich pomocą wiele materiałów o dosyć zróżnicowanej kolorystyce.
Połączenie ściany z podłogą to bardzo wyeksponowane miejsce, które w każdym przypadku wymaga starannego oraz estetycznego wykończenia.

Najczęściej montujemy w tym miejscu listwy wykończeniowe, gdyż doskonale realizują cały komplet zadań.

Zajmujący tekst? Zatem zachęcamy Cię, byś przeglądnął kolejne informacje z www (https://ingas.pl/lipiec-2017/), którą dla Ciebie stworzyliśmy. Wejdź więc w ten link.

Po pierwsze znakomicie maskują szczeliny dylatacyjne, jakiej obowiązkiem jest zabezpieczać podłogi przed wybrzuszeniem się z powodu zmiany wilgoci. Powinien być też zachowany odstęp o szer. od paru do kilkunastu mm, który amortyzuje ruchy spowodowane rozszerzaniem się i kurczeniem się wyprodukowanych z drewna desek. Dobierając listwy wykończeniowe do drzwi trzeba pamiętać o tym, że jej grubość powinna być wystarczająca do zakrycia takiej szczeliny. Po drugie takie listwy ochraniają ściany przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, co jest niezwykle istotne dla wyglądu wnętrz. Czyszcząc mopem podłogi, łatwo jest zostawić na ścianach brzydkie ślady.

drzwi wewnętrzne

Autor: Andy Mudrak
Źródło: http://www.flickr.com
Listwy wykończeniowe są znacznie bardziej odporne na zawilgocenie niż tynk albo farba, z tego też powodu będą stanowić bardzo estetyczne wykończenie krawędzi posadzki. Aby prawidłowo wywiązywały się ze swojego zadania, takie listwy powinny być albo dosyć szerokie, lub odpowiednio wysokie. Po trzecie, tego typu listwy umożliwiają układanie kabli.

Jest to doskonały sposób na uniknięcie różnorodnych przedłużaczy czy kłębów przewodów, jeśli dopiero jesteśmy podczas aranżowania mieszkania oraz okazało się, że nie wszystkie gniazdka były usytuowane w sposób najbardziej optymalny.