Gzymsy kojarzone są zwykle z budynkami z XIX wieku — a tu okazje się, że wracają dzisiaj do łask

Ładne gzymsy potrafiły być elementem dekoracyjnym niejednego mieszkania w starej kamienicy. Obecnie również decyduje się na to coraz więcej ludzi.
Mówi się, że moda wraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/
sztukateria

To prawda. Jeżeli popatrzeć by na historię sztukaterii, to powrót jest niesamowity i to po bardzo długiej przerwie. Ponad sto lat temu sztukateria była umieszczana niemal w każdej kamienicy. W obecnych czasach w szczególności upodobali ją sobie artyści, którzy lubią nietuzinkowe wystroje wnętrz. Jeżeli zatem chcemy zdziwić gości, to można wykończyć salony ładnymi gzymsami. Obecnie mogą być one wyprodukowane z żywicy. Są wówczas lekkie oraz niezbyt drogie.

Rzeczywiście zajmuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to poza tym zobacz treść (http://www.maragency.pl/kategoria/podziemne/grp/11), którą znajdziesz w podobnym serwisie!

Pełnią również nowoczesne funkcje. Mogą przykładowo ukrywać karnisz, do którego później będą przyczepione zasłony na kółkach. Mogą również stanowić zastępstwo dla podwieszanego sufitu. Wtedy ekipa wykończeniowa wmontuje w niego LED-y. Da to dodatkowe oświetlenie, które będzie rewelacyjnie prezentowało się dla przykładu w salonie. Lampki i kable będą schowane pod gzymsem. Są różne typy sztukaterii. Można zamówić przykładowo wokółokienną i wokółdrzwiową. Przy czym można je zamontować w środku, jak i na zewnątrz budynku. Należy jedynie mieć na uwadze to, że te, które mają być wystawione na działanie różnych czynników atmosferycznych, muszą być w tym celu wyprodukowane.

Prócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna i sufitowe.
Jeśli postawimy na wykończenie domu w starym stylu, to gzymsy będą pasować perfekcyjnie — zwłaszcza w salonie.