Jaki rodzaj kotła idealny będzie do jednrodzinnego domu?

Wybór pieca CO posiada bardzo duże znaczenie dla komfortu wszystkich mieszkańców domu i dla kosztów użytkowych domu. Niezwykle ważnym aspektem wyboru pieca będzie jego typ a także specyfika zasilania pieca i dodatkowe funkcje.
Kiedy kupujemy piec centralnego ogrzewania trzeba mieć świadomość tego, żeby tego typu zakup był prawidłowo zaplanowany oraz dopasowany do indywidualnych zapotrzebowań.

cement

Źródło: pixabay.com
Sposób zasilania pieca jest to pierwsza kwestia, na którą trzeba zwracać uwagę nim kupimy kocioł. Typ paliwa, jakim zasilany jest kocioł będzie posiadał wpływ na ceny ogrzewania oraz na komfort obsługiwania konkretnego pieca. W wolnostojących domkach najczęściej montuje się kotły gazowe, piece na pellet lub kotły na ekogroszek. Kotły gazowe są to jedne z najpopularniejszych kotłów, które stosowane są w domach jednorodzinnych. Takie piece gwarantują optymalną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach oraz są ponadto niezwykle wygodne w obsłudze. Gazowe piece nie wytwarzają zanieczyszczeń w kotłowni oraz w bardzo łatwy sposób mogłyby być rozbudowywane. Funkcjonalność pieców gazowych porównywalna jest z funkcjonalnością pieców elektrycznych. Ale kotły gazowe odróżniają od pieców na prąd o wiele niższe koszty eksploatacji. Kotły gazowe dostępne są w dosyć różnorodnych cenach.

Absorbuje Cię opublikowany w tym portalu tekst? Kliknij zatem oprócz tego ten link oraz sprawdź więcej info elektrodrążenie wgłębne na opisywany temat!

Koszt zakupu waha się od pięciu do 15 tysięcy i jest to zależne od mocy i specyfiki kotła.

piec
Piece na pellet należą do coraz bardziej popularnych wariantów kotłów, które charakteryzują się dość niskimi kosztami używania. Zazwyczaj takie piece posiadają automatyczne podajniki i niezwykle olbrzymie zbiorniki paliwa. W jednorodzinnych domkach będą sprawdzać się tak piece z podajnikiem ślimakowym jak i z podajnikiem pneumatycznym.

Jedyną niezwykle znaczącą niedogodnością do stosowania takich kotłów jest konieczność posiadania dosyć znacznej przestrzeni magazynowej, w której będzie gromadzone paliwo. Opał, który spalimy w ciągu jednego sezonu może zająć kompletne pomieszczenie albo może być umiejscowione w zbiorniku zewnętrznym.