W jaki sposób nowoczesne oprogramowanie może się przyczynić do zmniejszenia liczby segregatorów w wielu firmach.

W większości firm można do dnia dzisiejszego spotkać ogromne pudła, w jakich są przechowywane dokumenty, które się wystawia. Jeżeli firma należy do większych, to i samych dokumentów będzie sporo, niekiedy trzeba na nie przeznaczyć całkiem spore pomieszczenie.

księgowa

Autor: NATO E-3A Component
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak obecnie nie jest to już konieczne, bo w ostatnich latach regulacje prawne zaczęły dopasowywać się do współczesnych możliwości technicznych i cyfrowa ewidencja program do środków trwałych przy spełnieniu kilku warunków będzie jak najbardziej dopuszczalna i możliwa.

Zainteresował Cię ten wpis? Przejdź więc do następnego artykułu i czytaj (http://www.progresdisplays.pl/) do woli o intrygujących Cię sprawach.

Oczywiście będzie też dużo bardziej wygodna, bo z firmowego archiwum spokojnie będą mogły zniknąć wszystkie pudła z fakturami, rachunkami i raportami. Oczywiście przejście na archiwizację elektroniczną wiązać się będzie z wdrożeniem jakiegoś systemu i wykonaniu zmian organizacyjnych w firmie. Będą z tym związane pewne koszty, ale plusy takiego rozwiązania są na tyle duże, że w szybkim tempie poniesione wydatki się zwrócą, a firma będzie pracować efektywniej i wydajniej.

Dziś większość nowoczesnego oprogramowania typu ERP pozwala na prowadzenie kompleksowej ewidencji dokumentów pod postacią cyfrową.

faktury online

Autor: encuentroedublogs
Źródło: http://www.flickr.com

Jest więc możliwa pełna obsługa faktur w postaci cyfrowej, razem z przesyłaniem ich klientom przy pomocy elektronicznej poczty, i przesyłanie wszystkich deklaracji do urzędów. Dzięki temu, że wszystkie kopie faktur dostępne są z poziomu systemu, to nie trzeba będzie ich drukować za każdym razem i trzymać w segregatorach. Dla urzędu skarbowego powinno wystarczyć, jeśli kopia tych wydruków zostanie zgrana na dysk lub płytę CD, a w przypadku kontroli szybko da się do zarchiwizowanych danych sięgnąć. Spora część programów pozwala również na rejestrację i archiwizowanie wszystkich dokumentów jakie się pojawiają w firmie, czy to będą faktury zakupowe, oferty czy na przykład zamówienia. Dzięki temu, że przechowuje się je pod postacią cyfrową, to dostęp do nich jest dużo prostszy, poza tym ma się dużo więcej kontroli nad tym, kiedy i kto wykonywał jakieś operacje na nich.