Na czym polega dekretowanie e-faktur?

W dobie komputeryzacji e-faktura jest oczywistą konsekwencją zmian, które zachodzą w społecznym życiu. E-faktury można spotkać już w niemal każdej sferze gospodarki.
Wynika to z dobrodziejstw, jakie niosą za sobą elektroniczne faktury, czyli ochrona środowiska, szybsze rozliczenia z klientem, łatwość wytwarzania jak też przesyłania faktur.

Faktury elektroniczne zapewniają przedsiębiorstwom oszczędności, stąd większość przedsiębiorstw rezygnuje zupełnie z tradycyjnych, papierowych faktur bądź będą one płatne. Do tego standaryzacja regulacji z dnia 1.01.2011 r., zapewnia możność zastosowania owej opcji zgodnie z ustawą.
księgowy

Autor: European Commission DG ECHO
Źródło: http://www.flickr.com
Ustawa wyraźnie mówi, jak musi być opisana e-faktura, która w rozumieniu przepisów jest dowodem rachunkowym. Na fakturze musi zaleźć się stwierdzenie sprawdzenia jak też jego klasyfikacja, a co więcej kategoria przedstawienia w księgach rachunkowych. Cała procedura nastręcza dużego nakładu pracy działu rachunkowości danej firmy, z tej przyczyny najczęściej wykorzystywane są dopuszczalne uproszczenia, na jakie zezwala rozporządzenie o rachunkowości w kwestii faktur elektronicznych. Dużym ułatwieniem przy dekretacji dokumentów jest wdrożenie w przedsiębiorstwie własnych sposobów, zatem np. komputerowego notowania wszelkich dokumentów elektronicznych w systemie księgowo-finansowym. warunkiem zastosowania takiego rozwiązania jest jego dokładne opisanie w polityce rachunkowości.

Jedynie postępując zgodnie z wyżej wymienionymi regułami dekretacja faktur odbywa się zgodnie z wszelakimi wymogami. Stąd też prawie każde przedsiębiorstwo posiada dziś specjalny program pity 2022 online księgowy.