Jakie warunki winno spełniać wnętrze na gazowy kocioł?

piece gazowe są z zasady daleko mniejsze od kotłów na paliwo stałe. Nie musimy do nich dokładać węgla, zaś obsługa jest zawężona do wykonywanego raz na rok przeglądu.
Kotłownia gazowa nie powinna być więc tak ogromna jak ta z piecem na węgiel.

W domkach jednorodzinnych najpopularniejsze są gazowe kotły wieszane na ścianie. Jeśli mamy w domku oddzielne wnętrze na kotłownię, nie powinniśmy martwić się, czy zmieści się w nim takowe urządzenie, albowiem zajmie ono mało powierzchni. Jednak gazowy kocioł możesz pomieścić też w kuchni albo w toalecie. Na ogół planuje się w tamtym miejscu zabudowę i jeżeli ma być w nią wpasowany, znakomicie byłoby znać jego wymiar.
zyski

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

Do pewnych kotłów wiszących proponowane bywają dostosowane kształtem zasobniki, jakie też instaluje się na ścianie, tuż nieopodal kotła. Ich rozmiary będą wtenczas zbliżone do rozmiarów kotła, z jakim tworzą zestaw. O ile nie mamy tak sporo miejsca na narzędzia (usługi techniczne) grzewcze, zaś piec dwufunkcyjny z przepływowym podgrzewaczem nie wystarczy nam, można nabyć piec wiszący z wbudowanym zasobnikiem, zazwyczaj o kubaturze plus minus 50 l. Wtenczas na ścianie trzeba zaplanować miejsce na przyrząd o odpowiednich rozmiarach. Ciekawostką są piece przeznaczone do zabudowy w nieckach ściennych. Jest ich niedużo. Jednakże również zwyczajny kocioł możesz bez trudu zabudować, pod warunkiem iż umożliwimy mu wentylację zgodnie z zaordynowaniami fabrykanta. Prócz gazowych kotłów wiszących istnieją też kotły stojące.

Z reguły będą mieć żeliwne wymienniki, dlatego są też względnie ciężkie, uznawane są za troszeczkę archaiczne, ale też za nadzwyczaj solidne.