O czym należy wiedzieć przy kupowaniu mieszkania oraz od kogo dobrze jest je odkupić?

Kupno mieszkania to często najistotniejsza decyzja w trakcie całego życia. Droga do kupna własnego lokum może być długa i wyboista, z tego też powodu trzeba niezwykle precyzyjnie upewnić się, czy taka lokata okaże się bezpieczna.

Wszystko jednak zaczyna się od określenia swojego budżetu oraz ewentualnie zdolności kredytowej. To bardzo pomoże przy wybieraniu konkretnego mieszkania. To, na co w głównej mierze trzeba zwracać uwagę podczas zakupu mieszkania, jest zależne w znacznym stopniu od tego, czy jest to mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Jeżeli chcemy nabyć mieszkanie od developera, to kwestia jest trochę mniej skomplikowana, ponieważ mieszkanie oczywiście jest nowe, więc odchodzą sprawy odnoszące się do zużycia starych surowców. Warto jednak sprawdzić w Krajowym Rejestrze Sądowym, czy konkretny inwestor budowlany nie ma zadłużenia. Moglibyśmy też sprawdzić daną firmę w Urzędzie Skarbowym oraz ZUS. Chodzi o to, aby określić, czy dany inwestor budowlany nie zalega ze swymi składkami.
sprzedaż mieszkań Szczecin

Autor: Daniel Beilinson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli z kolei chcielibyśmy nabyć nieco tańsze mieszkanie z rynku wtórnego, można skorzystać z ogłoszeń albo okna stanmal z łodzi albo nabyć mieszkanie od firmy, która prowadzi skup. Tego typu mieszkania są bardzo często bądź to w doskonałym stanie technicznym, bądź to niedługo po przeprowadzeniu prac remontowych. Jeżeli interesuje Cię sprzedaż mieszkań Szczecin to miejsce, w którym na pewno znajdziesz interesujące propozycje. Istotne jest to, żeby pamiętać, żeby przed podpisaniem umowy i przed opłaceniem zadatku lub przedpłaty, zwrócić uwagę na parę rzeczy.

Chodziłoby przede wszystkim o sprawdzenie historii mieszkania, zatem tego, kto w tamtym miejscu żył i dlaczego lokal jest proponowany do sprzedaży. Warto sprawdzić akt notarialny oraz odpis z księgi wieczystej.