Fototapeta to bardzo dekoracyjny element, potrafiący odmienić wygląd w każdym pomieszczeniu.

Wyposażając wnętrza warto postawić na jeden dominujący akcent, który będzie powtarzał się w każdym pomieszczeniu. Takim akcentem jest na przykład kolor ścian, rodzaj podłogi, jeden styl obrazów, czy fragmenty tej samej fototapety. W szczególności ta ostatnia jest ciekawym rozwiązaniem i warto się nią bliżej zainteresować.

salon

Autor: PIXERS
Źródło: PIXERS
Fototapeta to niezwykle ozdobny element, potrafiący zmienić wygląd w każdym pomieszczeniu. Wszystko dzięki rozmaitym motywom, jakie mogą znaleźć się na wykorzystanej fototapecie. Mogą być nimi rośliny, zwierzęta, postacie, krajobrazy i architektura. Mogą uwzględniać one także oryginalne wzory, które atrakcyjnie wyglądają na ścianie. Fototapety mogą także mieć przeróżne kolory i wyrazistość. Szczególnie fototapety do sypialni warto, aby były stonowane, chyba że marzy nam się sypialnia niezwykle wyrazista i kuszącą. Z kolei fototapety do kuchni dobrze jeżeli są w jakiś sposób związane z motywem jedzenia (sprawdź na stronie). Najczęściej wybierane są owoce, roślinność, produkty wyposażenia kuchennego, niemniej co bardziej pomysłowi dekoratorzy potrafią zaproponować motyw zupełnie niezwiązany tematycznie i w kuchni można zobaczyć w ten sposób przykładowo fototapetę prezentującą ulubiony samochód gospodarza domu lub mapę miasta. Jeżeli jest ona dopasowana kolorystycznie do wnętrza, a równocześnie obrazuje indywidualny styl i gust mieszkańców, nic nie stoi na przeszkodzie, by udekorowała pomieszczenie.

kuchnia

Autor: www.twojagaleria.eu
Źródło: www.twojagaleria.eu

Powinniśmy pamiętać, że najnowsze fototapety nie tylko ładnie się prezentują, ale również cechują je inne zalety. Przede wszystkim są odporne na oddziaływanie wody czy nadmiernego światła. W ten sposób mogą być wykorzystywane także w łazience, gdzie panuje najczęściej duża wilgoć, a także w pomieszczeniu bardzo nasłonecznionym. Nie blakną i łatwo utrzymać je w czystości (poznaj tutaj). Jedynym minusem może być jednorazowa czynność dotycząca przyklejenia tapety, niemniej współczesne rozwiązania i na to mają radę, ponieważ nie musimy stosować żadnego kleju, który wysycha i sprawia, że przyklejenie tapety mogłoby być zbytnio uciążliwe.

Jeżeli nie wiesz, gdzie znaleźć niezbędne Ci informacje, to kliknij ten odsyłacz. Szczerze zalecam tę stronę każdemu, kto chce mieć nietuzinkowe źródło informacji.

Wykorzystuje się przykładowo specjalne taśmy samoklejące, dzięki którym przymocowanie fototapety jest zdecydowanie prostsze, tak samo jak późniejszy jej demontaż.