Czym się kierować wybierając parcelę?

Kształt parceli ma duży wpływ na to, jakiego typu domek zdołamy na niej pobudować. Zanim nabędziemy parcelę przemyślmy czy spełni ona nasze wszelkie wyczekiwania.
Gdy już postawimy na kupno działki budowlanej, nie inspirujmy się tylko własnym poglądem o jej użyteczności pod budowę, lecz też jej obiektywną rynkową ceną rynkową.

Klimatyzator

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com
Na wszelką oglądaną działkę starajmy się popatrzeć oczami przyszłego przypuszczalnego nabywcy. Niezależnie od głębokiego mniemania o trwałości naszych planów kupmy działkę, jakiej wartość rynkowa ma szansę powiększać się.

Kiedy wybraliśmy uprzednio projekt budynku, jego rozmiary jak też rozkład sugerują nam, jakie muszą być minimalne rozmiary, kształt jak też orientacja parceli. Gdy jednak dobór projektu zostawiliśmy na potem, przemyślmy, co jest dla nas najważniejsze. Kiedy zamyślamy aktywnie spędzać czas wolny w ogródku, na pewno nie zadowoli nas mini ogród. Następnym, obok powierzchni, ważkim parametrem działki jest jej konfiguracja. Wypatrujmy parceli proporcjonalnej, najodpowiedniej o kształcie trochę przeciągniętego prostokąta: najłatwiej wpisać w niego domek oraz poszczególne rejony funkcjonalne ogrodu. Działka na odludziu to z zasady ponadprogramowe koszta doprowadzenia mediów, a także zabezpieczenia naszego mienia. Jeśli na co dzień przebywamy w mieście, pamiętajmy o możliwości dogodnego dojazdu. Nie liczmy w owej kwestii tylko na wóz, powinniśmy wziąć pod uwagę komunikację awaryjną.

Dobrze skontrolować przeróżne komunikacyjne koncepcje, a przy owej okazji obadać stan miejscowych dróg.

Publikacja, którą w tym momencie widzisz to nieszablonowe źródło informacji, jednak jeśli poszukujesz podobnych materiałów, to kliknij odnośnik.

Sprawdzimy wybraną działkę w tak zwanym lokalnym planie przestrzennego zagospodarowania, dostępnym w gminnym oddziale urbanistyki.