W jaki sposób urządzić mieszkanie w stylistyce angielskiej?

Jeżeli mamy cel urządzić dom w stylu angielskim to warto najpierw poznać cechy tej stylistyki. Przeważa w nim duża liczba tradycyjnych dużych mebli, dodatki, bibeloty. Często jest to design kojarzony z przesadyzmem, przeładowaniem i nagromadzeniem dużej ilości rzeczy, ale te warunki wpływają na swoistą atmosferę takich wnętrz. Styl angielski to komfort, domowa atmosfera, romantyczność. Do specyficznego wnętrza należy dodać jeszcze okna w stylu angielskim i efekt zagwarantowany.

dom - portret

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
dom - powiększenie

Autor: Adam Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając kolory należy skoncentrować się na głównym przeważającym kolorze, ale nie należy zapominać o różnych jego tonacjach i tym, iż mógłby się znaleźć w kolorystyce mebli czy różnych innych elementów. Tego typu styl cechuje asymetryczność, lecz trzeba zachować jedność dla przykładu w fakturach tworzyw czy kolorach. Nie jest to styl, który powinien być w stonowanych barwach warto zastosować intensywnych barw, a przełamać je czymś ciemniejszym przykładowo drzwi angielskie mogą być w klasycznej stylistyce. Taki styl to większa liczba zdobień przykładowo na suficie umieścić wokół lamp klasyczną sztukaterię. Meble regały na wymiar mogą być obite materiałem z większą ilością poduszek. Na ścianach warto umieścić familijne zdjęcia czy obrazy o różnej tematyce. Okna w stylu angielskim to bardzo często cięższe kotary, których tworzywo i kolorystyka powinna współgrać z resztą stylizacji. Bardzo często kotary przypinane są wymyślnymi zapinkami dla przykładu w rodzaju frędzli.

Drzwi angielskie czy inne dodatki tego stylu nie pasują do każdego. Bardzo często ten styl skojarzony jest z osobami starszymi, lecz jest to mylne. Okna w stylu angielskim czy wnętrze wypełnione elementami to również mieszkanie dla młodych stawiających na rodzinny, ciepły klimat. Ważne jest zachowanie umiaruw kolorystyce, kształtach, powierzchniach,ale również w ilości mebli czy dodatkowych elementów. Zobacz więcej na stronie: producent stolarki okiennej Potoczny.