Co jest praktyczniejsze na upały w domu – klimatyzator czy wentylator? Rzut oka na klimatyzatory

Od kilku lat popularnością cieszy się montaż klimatyzatorów w mieszkaniach i domach, choć jeszcze jakiś czas temu widziane były jako ekstrawagancja, na jaki stać nielicznych.

lampa wisząca

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
garaże

Autor: Betafence
Źródło: Betafence
Teraz klimat się ociepla i najpopularniejsze są klimatyzatory stacjonarne albo przenośne. Kiedy w okresie letnim w domu jest zbyt ciepło, maszyna tego typu przyda się z pewnością. Trzeba jedynie rozważyć jego wybór, żeby ostatecznie nie być rozczarowanym z efektów jego pracy. Możemy wziąć pod uwagę też montaż wentylacji mechanicznej – (Cik-Wisniewski).
parkiet   dąb

Autor: WITEX
Źródło: WITEX
Klimatyzatory dzielą się na dwa typy – ruchome lub instalowane na stałe. Zaletą mobilnych jest to, że możemy je faktycznie przenosić do pokoi, w których są akurat niezbędne, lecz w pewnych modelach trzeba wyciągać rurę odprowadzającą ciepłe powietrze na zewnątrz przez okno, stosując specjalną szybę na wymiar. Niestety, ich wydajność także bywa zdecydowanie mniejsza. Zaletą instalowanych na stałe jest fakt, że kiedy znajdziemy dla nich miejsce, wiszą wysoko pod sufitem i nie zajmują miejsca w domu. Wszystkie klimatyzatory mogą schładzać powietrze, niektóre także je ogrzewać, co przydaje się w zimnych miesiącach do szybkiego ogrzania pomieszczenia lub do jego osuszenia w przypadku sporych opadów deszczu. Serwis klimatyzatorów zcik-wisniewski.pltnie doradzi, jaką moc maszyny dobrać do wielkości naszej przestrzeni czy domu. Klimatyzacja musi pracować wydajnie i mieć poprawnie dobraną moc chłodniczą, a montaż wentylacji najlepiej wykonać w chłodniejszym okresie roku.

Dobrze mieć również przetestowany serwis klimatyzatorów, ponieważ systematyczna konserwacja lub natychmiastowe działanie w przypadku awarii to dość ważna sprawa przy ich używaniu. Warszawa, Kraków, Poznań oraz pozostałe duże miasta gwarantują bezprobleowy dostęp takich usług.