
Koniecznie musimy również pamiętać o dylatacjach – brzegowych oraz strefowych. Brzegowe to takie występujące przy krawędziach powierzchni, stykające się ze ścianami. W linię przebiegu szczelin dylatacyjnych, w warstwę izolacji należy wkleić taśmę ,która będzie uszczelniać. Strefowe dylatacje powinniśmy stosować przy dużych powierzchniowo płaszczyznach. Powinny one tworzyć pola o powierzchni maksymalne 3 na 3 metry kwadratowe. Pola określone przez dylatacje powinny być w kształcie prostokątów ze stosunkiem boków od 1:1 do 1:2. Ogromnie ważna jest również ochrona przed wilgocią, a więc na przykład dopasowana do kafelek plastyczna masa , która będzie uszczelniała. Pomyślmy też o odpowiedniej zaprawie klejowej. Na przykład, dobra zaprawa klejowa odpowiednia do glazury musi być rozprowadzona taką metodą, aby uzyskać maksymalny stopień powierzchni przylegania.
Czy sądzisz, że w internecie jest niewiele godnych polecenia postów? Jeśli chcesz wejść na naprawdę użyteczny portal, to zalecamy ten link (https://www.wiazar-system.pl/oferta/oferta-rolnicze/).
Fugowanie natomiast musimy zacząć po dokładnym związaniu zaprawy klejowej. W przypadku szczelin dylatacyjnych oraz narożników, dobrze jest użyć linek dylatacyjnych w połączeniu z masami trwale plastycznymi przeznaczonymi do tego celu.