Powierzchnie lustrzane w aranżacji pomieszczeń

Interior design to bardzo ważny element każdego projektu biura. Kreując nową przestrzeń, trzeba pamiętać kilka spraw. Przede wszystkim zatroszczyć się nie tylko o niebanalny wystrój wnętrza, ale również jego użyteczność.

Aranżacji przestrzeni otwartych przeszkleniami

Autor: My Way Paradyż Group
Źródło: My Way Paradyż Group

W tego typu pomieszczeniach niezawodnie sprawdzają się szklane elementy, oraz drzwi do zabudowy nowoczesnych biur. Naturalnie niektórzy preferują bardziej standardowe rozwiązania i wybierają materiały takie jak sklejka, które zazwyczaj są również znacznie tańsze. Jednakże warto rozważyć kwestię rezultat, jaki chcemy uzyskać. Ścianki szklane dają lepsze możliwości, jeśli chodzi o efekt wizualny.

Doskonale sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, gdyż nie kradną przestrzeni, są przeźroczyste. Oczywiście wytwórcy szklanych elementów zazwyczaj mają w ofercie wiele różnych modeli ścianek. Mogą być one transparentne lub lakierowane. Za wyjątkiem ścianek w ofercie producentów spotkamy również drzwi, które także mogą być wycięte dowolną techniką, przykładowo laminowane.

Tego typu szklane ścianki prezentują się bardzo ekskluzywnie, jak również są dźwiękoszczelne. Producenci mają także w swojej ofercie całe systemy ze szklanych elementów, znacznie łatwiejsze w montażu.

Jeżeli w znajdującym się tutaj wpisie nie znalazłeś intrygującej Cię informacji, to kliknij ten link i zobacz sam (http://www.artimbo.pl/altany-drewniane,g19.html) inny tego typu materiał.

Mimo grubego szkła, cały moduł w dalszym ciągu daje wrażenie całkowitej transparentności wnętrza.

Przeszklenia w domu

Autor: Robert Konieczny
Źródło: Reynaers Polska

Producenci szkła mają w swojej ofercie także bogaty asortyment luster. Jest to bardzo przydatny element w wystroju wnętrz. Lustra na wymiar można zamówić w dowolnym zakładzie szklarskim. Aby uzyskać odpowiedni efekt zazwyczaj musimy wybrać lustro w nietypowym kształcie. Kształt powierzchni lustrzanej powinny być dostosowane do wymiarów pomieszczenia. Zawieszenie lustra w niedużej przestrzeni to sprytny sposób na jej optyczne powiększenie. Taki aranżacyjny zabieg nierzadko stosuje się w małych korytarzach.

Jeśli nie mamy miejsca na osobne lustro w sypialni, to zawsze mamy możliwość wstawienia szafy z lustrzanymi drzwiami. Jest to równie niezawodne rozwiązanie. Lustro w ozdobnej ramie, z pewnością będzie też doskonałą dekoracją wnętrza zaaranżowanego w secesyjnym stylu.