Remont instalacji grzewczej

Czasem szczęście się do nas uśmiecha i odbieramy w spadku domek po dziadziach, rodzicielach czy innych krewnych. Bądź jeśli nabyliśmy domek do remontu wybudowany lata temu. Musimy w takim przypadku liczyć się z reperacjami. Pół biedy kiedy reperacja dotyczyć będzie malowania elewacji bądź wymiany okien, cyklinowania posadzek bądź dalszych drobnych reperacji.

rury

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

Problem zaczyna się wtedy, kiedy mamy do zrealizowania bardziej skomplikowane naprawy, dla przykładu wymianę instalacji elektrycznej czy innej wymagającej ingerencji we wnętrze ścian. Koszty takich działań mogą być duże. Czasami jednakże nie ma innego rozwiązania. Może się także okazać, że będziemy musieli wymienić instalację grzewczą. Stajemy w takim razie przed kwestią wielości możliwości: zaczynając od metod ogrzewania przez kotły CO, kominek z możliwością nagrzewania wody itp. rozwiązania techniczne.

Przyjmijmy, że dokonaliśmy już doboru w który sposób zmodernizujemy kotły, pamiętające Piłsudskiego bądź nawet balangi Żeromskiego. Czeka nas w dalszym ciągu odpowiedni wybór przewodów cieplnych. Prawdopodobnie we wnętrzu naszego budynku kryją się rury stalowe. Stajemy więc przed możliwością: wymienić na identyczne czy może zamienić je na nowsze rozwiązania, jak rury z miedzi czy plastiku. Sprawdzone rury stalowe nabędziesz tutaj: .
Wszystko jest uzależnione od tego, z jak dużymi temperaturami będą mieć do czynienia rury. Jeśli architekt armatury grzewczej przewiduje iż temperatura wody w rurach przekroczyć może 90 stopni C, powinno się będzie myśleć o oprzyrządowaniu instalacji w rury stalowe lub też z miedzi. Obydwa wyjścia mają swoje zalety i defekty. Miedziane rury doskonale nadają się w widocznych miejscach, bądź takich w których nieodzowny jest ich niewielki ciężar w połączeniu z wytrzymałością metalu, i nie można zastosować coraz bardziej rozpowszechnionych rur z tworzywa sztucznego.

instalacje

Autor: aeyre
Źródło: http://www.flickr.com/photos/alaneyre/3106185397/sizes/l/

Wadą miedzianych przewodów jest ich delikatny tryb łączenia, co może przy niedostatku staranności powodować przecieki. Rury stalowe stosować wypada wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ogromnie znacznymi temperaturami podesty robocze też będziemy mieć do czynienia z dużymi wahaniami temperatur. Nadają się więc znakomicie przykładowo na przewody odprowadzające spaliny z pieca CO.