cynkowanie ogniowe jako nadzwyczaj wytrzymałe i ciężko rozpuszczalne osłonki kryjące.

Dzisiaj trudno byłoby wyszukać gałąź przemysłu, jaka nie wykorzystuje możliwości galwanotechniki. Pokrycia galwaniczne są stosowane prawie w każdej branży, nawet w tak wymagającej jak kosmonautyka, lub lotnictwo.

proces cynkowania

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Galwanizernia trudni się pokrywaniem metali różnorodnymi powłokami które mają uchronić metal przed korozją. Użycie osłonek nie tylko przedłuża życie przeróżnego gatunku produktów.

Struktura naszej strony zaciekawiła Cię? A zawarte tu treści? Jeżeli tak, to namawiamy do kolejnego postu. Tam jest szalenie ciekawostka (http://www.alufinish.pl/pl/o/k/cynkowanie-ogniowe-68.html).

Nie mniej ważne jest osiągnięcie doskonałego rezultatu estetycznego. Sporo osłonek galwanicznych wykorzystuje się w celach czysto dekoracyjnych, co w zestawieniu z cechami ochronnymi i niższymi kosztami robi z nich rozstrzygnięcie bezkonkurencyjne. Dobrze dobrane powłoki mogą także poprawić własności mechaniczne i technologiczne metali.

Cynkowanie ogniowe to metoda zanurzeniowa. Znaczy to, że zarówno formowanie nawierzchni, jak również powlekanie cynkiem odbywa się poprzez zanurzenie części konstrukcji w wannach, które zawierają kąpiele o stosownym składzie chemicznym. Taka technika gwarantuje sposobność dotarcia do wszelkiej luki, oczyszczenia jej i zabezpieczenia przed korozją. Końcowym krokiem procesu cynkowania jest narzucenie warstewki cynkowej na estetyczne składniki stalowe, jakie zanurza się w roztopionym cynku. Przy spełnieniu wskazanych wymogów dotyczących typu stali, szczególnie chodzi o zestaw krzemu i fosforu, a także przy właściwym sporządzeniu składników przeznaczonych do cynkowania, otrzymuje się osłonki przeciwrdzewne wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, erozję, udary, wolne od porowatości, objawiające znakomitą przyczepność do podłoża.

Cynkowanie ogniowe gwarantuje nadzwyczaj wytrzymałe i trudno rozpuszczalne osłonki kryjące. Powłoka cynkowa chroni stal przez wiele lat i nie nastręcza konserwacji. Na dodatek jest możliwość wydłużyć jej trwałość, również nadać wyrobom należyte atuty estetyczne przez pokrycie ocynkowanej przestrzeni dodatkową powłoką lakierniczą, bądź malarską. Czas wytrzymałości osłonki cynkowej zależy od obciążenia korozyjnego otoczenia, w jakim konstrukcja jest używana, a także od grubości powłoki.