
Na początek warto wiedzieć, że podobnie jak w pozostałych technologiach także przy wznoszeniu ścian w systemie Porotherm istnieją zalecenia montażowe.
Sprawdź, co posiada proponowana witryna, którą przeglądasz. Informacje, które są tam zawarte, będą niewątpliwie cenne – kliknij więc tutaj!
Powinniśmy ich przestrzegać, ponieważ pozwalają one na wykorzystanie wielu technologicznych atutów, a przede wszystkim sprawnej i szybkiej realizacji. Co ważne, ściana z pustaków Porotherm tworzona jest z elementów większych niż pustaki tradycyjne (więcej o tym na blogu). To wielki atut ponieważ sprawia, że materiały do budowania mają większe gabarytydzięki temu szybciej wykonamy powierzoną nam pracę.
Optymalnym rozwiązaniem jest to, że pustaki Porotherm funkcjonują bez zaprawy w spoinach pionowych, a to dlatego, że system Porotherm posiada nowoczesne połączenie na pióro i wpust.
Nie ociągaj się – jeżeli masz ochotę przeczytać dalsze wiadomości (https://bmeters.pl/pl/rozliczanie_kosztow_zuzycia_wody_i_ciepla/180/) na ów niezwykle zajmujący temat, to wejdź w link poniżej i przeloguj się do następnego artykułu.
Szacuje się, że postawienie ściany o wymiarach metra kwadratowegoz pustaków Porotherm nie przekroczy godziny. To wspaniały wynik, czas wykonania zadania jest znacznie krótszy niż przy pomocy innych technologii. Duży wpływ ma większy rozmiar pustaków, ale dużo zawdzięcza się też nowoczesnej technologii, czyli połączenie na pióro i wpust. Przypomnijmy,że to rozwiązanie eliminuje konieczność tworzenia spoin pionowych.Na jeden metr kwadratowy przypada więc tylko szesnaście pustaków i tylko cztery spoiny poziome.