Jakiego rodzaju atuty ma dach dwuspadowy oraz od czego jest zależna decyzja o wyborze dachu?

Jedną z najważniejszych decyzji, którą każdy inwestor powinien podjąć na rozdziale wyboru projektu budynku, jest wybór rodzaju pokrycia dachowego. Od tego, jaki rodzaj pokrycia dachowego wybierzemy, będzie zależeć wygląd kompletnego budynku i jego funkcjonalność.

Wybór dachu budynku zależy również od lokalnych przepisów, z tego też powodu nie może być on całkiem dowolny.
nowoczesne biuro

Autor: Startup Stock Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Kształt dachu domu najczęściej wynika z tego, jaki posiadamy projekt architektoniczny domu oraz od tego, w jaki sposób zaprojektowane są pomieszczenia. Im w większym stopniu są skomplikowane pomieszczenia oraz cały rzut domu, tym bardziej układ naszego dachu będzie urozmaicony. Zanim zdecydujemy się na projekt budynku, powinniśmy przeanalizować wszystkie czynniki, które mogłyby mieć wpływ na budowę pokrycia dachowego. Trzeba to wykonać, żeby nie musieć go remontować przez parę lat. Mieć świadomość trzeba, że decyzji odnośnie dachu nie można zwykle zmieniać, kiedy dom jest już budowany. Najistotniejszą rzeczą jest zbadanie lokalnych regulacji prawnych, które tyczą się rodzaju dachu na konkretnym terenie.
Dachy skośne są najpopularniejszym rozwiązaniem w naszym kraju. Do doboru mamy dachy dwu- i czterospadowe, pszczółkowe albo kopertowe. Pod względem materialnym najlepiej wybrać dach prosty dwuspadowy, ponieważ jest on niedrogi w budowie. Budowa materiały sypkie takiego dachu jest złożona z dwóch połaci, które są połączone ze sobą w równoległej do szerokości całego budynku kalenicy. Jeżeli zdecydujemy się na dach dwuspadowy, to dzięki możliwości adaptacji poddasza do celów mieszkalnych, moglibyśmy zyskać dodatkową powierzchnię.

Prosta konstrukcja takiego dachu zezwala bez większych problemy dobudowywać do domu wiatę albo garaż. Proste oraz olbrzymie powierzchnie dwuspadowego dachu sprawiają, że bardzo proste jest jego pokrycie. Przy takim pokryciu dachowym niewiele mamy odpadów materiałowych.