Jak i czym ocieplić murowany budynek?

komfort cieplny w jednorodzinnym domku jest kwestią kluczową.
Jednak zapewnienie stosownej temperatury w domku nie jest prostą sprawą. Powinniśmy bowiem zatroszczyć się o należytą izolację termiczną, natomiast jednym z głównych postępowań w owym zakresie będzie na pewno ocieplenie domku.

Aplikacja Kauczuku Tytan Professional

Autor: Tytan Professional
Źródło: Tytan Professional
To bardzo istotne, bo w poprawny sposób ocieplając nasz budynek mamy szansę na zredukowanie kosztów powiązanych z jego nagrzewaniem. Jak ocieplić murowany domek, by rezultat był istotnie w pełni zadowalający?
Bez wątpliwości każdy stary domek będzie wymagać docieplenia i nie będzie mieć dużego znaczenia technologia, w jakiej został zbudowany i z jakich surowców. Należy jednak zdać sobie sprawę z faktu, że koszta ocieplenia domu mogą daleko się podnieść, gdy stary tynk jest w bardzo kiepskim stanie. Pamiętajmy, iż ostatnio zmieniły się przepisy i raczej tego rodzaju domki nie mają wystarczająco grubej izolacji, by efektywnie ochronić domek przed utratą ciepła.

Jeżeli masz chęć zgłębić dane na opisywany wątek, to odsyłam do linka (https://ingas.pl/ochrona-przeciwpozarowa-obiektow-dziedzictwa-narodowego/) gdzie odnajdziesz dużo interesujących danych, które szczegółowo opisują temat.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że istnieje możność wykonania nowej powłoki na tej starej, jednak jedynie wtedy, kiedy techniczny stan murów, a również poprzedniego ocieplenia na to pozwala. W takim przypadku nie możemy zapomnieć, ażeby nową warstwę ponadplanowo umocnić łącznikami mechanicznymi ze stalowym trzpieniem. Sam klajster najzwyczajniej nie starczy. Owe łączniki warto dobrze zakotwiczyć w nośnej ścianie.

Aktualnie najczęściej wykorzystywanym surowcem do docieplania domków jest wciąż styropian. Projekt termomodernizacji domu musi zawsze określać liczbę, typ i rozlokowanie mechanicznych łączników.