Mebelki z litego drewna – czy rzeczywiście będą najlepsze?

Od wielu lat panuje powszechnie opinia, że najlepsze i najzdrowsze dla zdrowia człowieka są mebelki z drewna. Fakt jest jednakże taki, iż to, co gros z nas ma w mieszkaniach, to wcale nie są drewniane meble, a tylko ich tańsza i – niestety – dużo gorsza namiastka.
Jak zatem rozróżnić autentyczne, drewniane mebelki od tanich odpowiedników a także co sprawia, iż jedynie drewno lite daje gwarancję posiadania mebelków wyjątkowych, niesłychanie klimatycznych a także wytrzymałych? Najogromniejszą, niepodważalną zaletą drewnianych mebelków jest niewątpliwie ich naturalność.

W obecnych czasach, kiedy co sekundę mamy styczność z plastikami, otoczenie się w domku ekologicznymi meblami to wybawienie dla naszych ciał i dusz. We wnętrzu, w którym ustawione są sprzęty z drewna litego możemy w pełni odprężyć się, ciesząc się przytulnością, a przy tym – bliskim kontaktem z przyrodą.
lakierowanie mebli drewnianych

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl
bateria umywalkowa

Autor: John M
Źródło: http://www.flickr.com

Skoro lite drewno posiada tak wiele atutów, z jakiego powodu nie wszyscy się decydują na nabycie pięknych oraz trwałych mebli drewnianych? Najogromniejszą wadą mebelków z drewna dobrej jakości jest bez wątpienia ich koszt. Za stylowe trwałe sosnowe szafy albo bukowe ławy trzeba zapłacić duże pieniążki.https://anplast.pl/produkty/odwodnienie-liniowe/b125-wjazd-do-garazu,2,11297 wjazd do garażuPamiętajmy jednakże, że kupno mebelków drewnianych to inwestycja na parę pokoleń. Możemy zdecydować się na zakup tańszych, nielakierowanych mebelków – lakierowanie mebli drewnianych nie będzie zawiłą czynnością.

Drugą wadą mebelków drewnianych jest ich delikatność jeśli chodzi o niekorzystne warunki, jak na przykład wilgotność otoczenia, czy też wysoka temperatura, dlatego o takie mebelki trzeba odpowiednio zadbać.