W obecnych czasach, gdy zwykle przytrafiają się kryzysy, każda wielka firma potrzebuje sprawdzonego Dyrektora ds. finansów

W przeszłości spółki za podstawę swego dobrego działania uważały profesjonalną księgową. Jednak, obecnie to już nie wystarcza.

W dobie XXI stulecia, kiedy wszystko zmienia się szybko, a przedsiębiorstwa są międzynarodowe potrzebni są biegli CFO.

deklaracje

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Kim tak naprawdę jest CFO – może spytać człowiek, który nie jest zaznajomiony z angielskimi skrótami i stanowiskami istniejącymi w ogromnych koncernach.

Szalenie nam miło, że poświęciłeś swój czas, by przejrzeć nasz artykuł. Jeżeli czujesz ochotę na nowe, to kliknij link badania marketingowe przykłady i przejdź do kolejnej witryny.

A CFO to po prostu Chief Financial Officer – po polsku: Dyrektor Finansowy. Stanowisko to znaczy o wiele więcej aniżeli tylko pilnowanie finansów spółki. Chodzi także o kreowanie planów rozwojowych i przewidywanie potencjalnych zagrożeń. Aby sprawdzić się na tym stanowisku niezbędne będzie duże doświadczenie, przez to w państwach starej Unii CFO to głównie osoby po 50-tym roku życia. W państwach rozwijających się, takim jest Polska, są to osoby dużo młodsze, gdyż sytuacja w państwie zmienia się bardzo szybko i za tą zmianą trzeba nadążyć. Nawet inaczej – trzeba ją ubiegnąć. Należy być prekursorem. Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Trudni się nakreślaniem budżetu i wewnętrznymi audytami. Do jego obowiązków należy również utrzymywanie kontaktów z innymi firmami.

Z tego powodu CFO sporo podróżuje po Europie oraz świecie – musi więc świetnie znać język angielski. Na tak poważnym stanowisku ponosi się odpowiedzialność za przyszłość firmy oraz przyszłość pracowników. Z tego powodu powinien szukać różnych rozwiązań, które sprzyjałyby rozwojowi firmy.