PIT oddany po czasie to tylko problemy

Nieterminowe złożenie zeznania fiskalnego niesie za sobą nie wyłącznie następstwa finansowe. Podatnicy jacy się spóźnią muszą się liczyć także z utratą pewnych przywilejów.

apartamentowce

Autor: Wings Development
Źródło: Wings Development
I choć dostęp do ulg pozostanie, znikną preferencyjne formy opodatkowania. Chcesz wypełnić deklarację razem z współmałżonkiem? A może jako osoba samotnie wychowująca latorośl? Nie zapomnij o oddaniu zeznania do końca wyznaczonego dnia. Opóźniona deklaracja odbierze również prawo do oddania 1 % podatku na wybrany cel. PIT złożony na czas pozwala wyselekcjonować organizację pożytku publicznego oraz wspomóc ją konkretną kwotą pieniędzy. Jedyne, co powinieneś zrobić, to wypełnić dodatkową rubrykę w blankiecie. Wystarczy napisać KRS jak też nazwę konkretnej instytucji.
monitor komputera

Autor: Maria Eklind
Źródło: http://www.flickr.com
O czym jeszcze warto pamiętać? Późne rozliczenie z fiskusem wydłuża także czas oczekiwania na ewentualny zwrot podatku. Co do zasady, urząd fiskalny zwraca pieniądze nie później niż po upływie kwartału od momentu oddania PIT-a. Im wcześniej dostarczysz pity 2017, tym szybciej dostaniesz nadpłatę.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w treści (https://kancelariajtt.pl/sprawy-spadkowe-szczecin/) pokrewnego portalu? To właśnie tam przeczytasz dokładniejsze dane dotyczące omawianej tutaj tematyki.

Skuteczne postępowanie upraszcza rozliczenie przez internet. Kilkudniowe opóźnienie w złożeniu PIT-a, a nawet w spłacie podatku, nie musi jednakże skutkować poważnymi sankcjami. Jednokrotne przewinienia urząd skarbowy traktuje raczej miękko. Nie musi od razu stosować odpowiedzialności karnoskarbowej. Ważne będzie, ażeby roztargniony podatnik jak najrychlej dostarczył spóźnioną deklarację i uregulował zobowiązanie.

Warto też powiadomić instytucję o zaistniałej sytuacji, nim urzędnicy sami spostrzegą nieobecność dokumentów. Osoba, która nie rozliczy w porę, może posłużyć się instytucją tzw. czynnego żalu.