Przed rozpoczęciem pracy związanych z elewacją domu trzeba poznać kilka istotnych faktów

Wykonanie elewacji domu bywa raczej istotne. Musimy jednak wybrać najwyższej klasy materiał i sposób wykonania.
Zazwyczaj spotykanym rodzajem elewacji w naszym kraju jest tynk.

plac budowy

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jednak jest w błędzie ten, kto sądzi, że jest tylko jeden typ tynku. Jest ich co najmniej kilka. Oprócz tynku można też zamówić elewację z kamienia czy drewna. Jednakże powróćmy do najważniejszej kwestii. Poprawnie położona elewacja to ważna podstawa. Powinniśmy więc znaleźć sprawdzonych specjalistów. Nie powinniśmy w tej kwestii oszczędzać. Za nasze skąpstwo będziemy musieli potem zapłacić podwójnie, gdy będziemy musieli po pewnym czasie poprawiać fuszerki pierwszej ekipy. Zatem od razu zabierzmy się do dzieła, jak trzeba.

Jeśli jesteś pewien, że opisywany temat okazał się dla Ciebie interesujący, to sprawdź, że też proponowana strona (http://www.dzwigmar.pl/realizacje) zawiera nie mniej cenne informacje – kliknij tu.

Jeżeli postawimy na tynk, to możemy wybrać na przykład akrylowy, mineralny lub silikonowy. Pierwszy bywa bardzo elastyczny, ale słabo przepuszcza wodę. Z tego powodu nie zaleca się go na domy, które zostały ocieplone wełną mineralną. Następny jest najtańszy. Jednak nie ma możliwości do utrzymania trwałego Koloru. Zatem często wykonuje się go w białym lub gołębim kolorze. I ostatni to tynk silikonowy. Jest on niezwykle wytrzymały na brud, zatem stosuje się go najczęściej na domach, które są blisko tras szybkiego ruchu lub rejonów przemysłowych.

Pamiętajmy, by decyzję o wyborze elewacji bardzo skrupulatnie przemyśleć. Są to dość spore sumy i inwestycję takiego typu robi się na niezwykle długi czas. Powinniśmy również przemyśleć sprawę pięknego koloru, który będzie pasował do dachu.