Polecane rodzaje zabezpieczeń przeciw włamaniom przeznaczonych dla domów

Powszechne w ostatnim czasie inteligentne domy dają sporo sposobności dla współczesnych przestępców. Zdalnie sterowane drzwi, do jakich posiada się dostęp z wykorzystaniem komputera lub urządzeń mobilnych można w łatwy sposób otworzyć, jeśli ich posiadacz nie jest odpowiednio uważny. W takiej sytuacji nie pomogą nawet najbardziej kosztowne drzwi antywłamaniowe, Warszawa będąca polskim centrum nowoczesnej technologii ma szeroką ofertę sklepów oferujących zarówno standardowe systemy antywłamaniowe, jak i te powstrzymujące nowoczesnych złodziei przed włamaniem się do inteligentnego domu.

Inteligentny budynek to stuprocentowo skomputeryzowane mieszkanie. W zależności od liczby zastosowanych urządzeń i możliwości obliczeniowych komputera centralnego, w takim domu jest się w stanie sterować w zasadzie wszystkim. Można zdalnie uruchamiać wiatraki, klimatyzację, otworzyć roleta z silnikiem żeby przewietrzyć dom przed powrotem, sprawdzić czy gdzieś zostało otwarte drzwi czy włączone światło. Można również zaprogramować urządzenia w taki sposób, żeby samodzielnie wyłączały dopływ energii elektrycznej we wszelkich urządzeniach po zablokowaniu drzwi. Opcje są nieograniczone, wliczając w to zdalne otwieranie drzwi wejściowych. Fachowcy do spraw zabezpieczeń odradzają stosowanie zamków na szyfr w drzwiach wejściowych (zobacz antywłamaniowe drzwi w salonie drzwi.pl), gdyż takie zabezpieczenie prosto obejść.

Drzwi zewnętrzne

Autor: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Źródło: Zakład Stolarki Budowlanej CAL

W dalszym ciągu tradycyjne zabezpieczenia są najbardziej efektywne – czujniki ruchu czy alarmy w łatwy sposób można obejść nie zwracając niczyjej uwagi. Sforsowanie wytrzymałych, mocnych drzwi nie jest już takie proste. Ponadto producenci zabezpieczeń polecają stosowanie krat wewnętrznych do okien czy wytrzymałych sztab antywłamaniowych w drzwiach i oknach. Jak zgodnie wskazują specjaliści, na terenie kraju nie jest ciężko kupić mocne drzwi, mające komplet atestów w korzystnej cenie. Polscy producenci są rozpoznawani i cenieni na całym świecie, jednym z polecanych producentów krajowych drzwi antywłamaniowych jest spółka pol-skone (sprawdź drzwi firmy pol-skone w sklepie drzwi.pl). Lokalnego sprzedawcę towarów tego producenta można znaleźć za pośrednictwem internetu, wpisując w wyszukiwarkę internetową przykładową frazę „drzwi pol-skone Warszawa”.