Chciałbyś w szybkim tempie otrzymać przelew nadwyżki podatku, zastosuj wersję PIT przez internet

PIT 37 jest najpopularniejszym dokumentem stosowanym przy rozliczaniu się z fiskusem . Roczne zeznanie na formularzu PIT 37 wypełniają wszystkie osoby, które pracują u pracodawcy na podstawie umowy o pracę, umowę o dzieło bądź umowę zlecenie.

obliczanie podatku

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
W tych przypadkach podatnicy odprowadzają podatek w wysokości 18 lub 32 procent, w zależności od wysokości uzyskanego dochodu czyli dokonują obrachunku według ogólnych reguł. W przypadku PIT 37 płatnicy mogą rozliczać się indywidualnie lub wspólnie z małżonkiem – pit 37 online. Małżonkowie którzy, skorzystają z uprawnienia rozliczenia ulgowego, mogą liczyć na niższą kwotę podatku.

jest wiele programów dotyczących wypełniania druków PIT i procedur ich dostarczania do właściwego miejscowo urzędu skarbowego.

Czy zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to idź dalej wadium przetarg i przeglądnij tam następne zajmujące wątki. Nie zwlekaj!

Przy składaniu deklaracji podatkowej coraz więcej podatników wykorzystuje formy wspierania wytypowanych z z wykazu prowadzonego przez resort MPiPS, organizacji, oddając 1 proc. należnego podatku. W części I PIT 37 płatnik może wpisać numer KRS organizacji pożytku publicznego, którą pragnie wspomóc. Na jej konto, urząd skarbowy odprowadza 1 proc. podatku.

dokumenty

Autor: 5of7
Źródło: http://www.flickr.com
Oddanie 1 proc. podatku przez podatnika na rzecz organizacji pożytku publicznego nie wiąże się dla niego z żadnymi dodatkowymi kosztami. Płatnik wyłącznie dokonuje decyzji, czy swój 1 proc. chce przelać na cele społeczne, czy wesprzeć kasę państwowy. Wypełniony formularz można nadać pocztą lub za pomocą internetu – . Dostarczony PIT 37 online ma wiele pozytywnych stron. Przede wszystkim, dzięki temu bez niepotrzebnego drukowania papierowych wersji, bez odwiedzin w skarbówce lub nudnego oczekiwania w kolejce do okienka na poczcie, podatnik w szybki sposób i komfortowo przesyła swój druk PIT 37 do określonego według miejsca zamieszkania urzędu. Dodatkowo dzięki deklaracji online, płatnik wcześniej otrzymuje zwrot nadpłaconego podatku.