Czym charakteryzuje się osuszacz budowlany i w co jest on najczęściej wyposażony?

Za duża wilgotność powietrza w pomieszczeniu, jest to kłopot nękający większość ludności. Zawilgocone ściany mogłyby być źródłem do powstawania grzybów oraz pleśni. Mokra elewacja przyczynia się ponadto na podwyższone koszty ogrzewania oraz na brzydki zapach.

Mokra elewacja może również wywoływać opóźnienie w robotach remontowo-budowlanych.
osuszacz budowlany

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Wilgotność powietrza jest to ilość wody, która w nim się mieści. Najczęściej używane określenie to wilgotność względna wyrażona w %. Wilgotność powietrza, która powinna być w mieszkaniu, to wilgotność w granicach 40-60%. Zbyt mała wilgotność powietrza może być przyczyną występowania nasilonych objawów chorób górnych dróg oddechowych. Może również wywoływać nadmierne wysychanie spojówek, a nawet może powodować przesuszenie cery. Nadmierna wilgotność powietrza z kolei powoduje rozwój grzybów oraz bakterii, które mają niezwykle zły wpływ na zdrowie ludzi. Podatne szczególnie na negatywny wpływ zagrzybionych ścian są dzieci, u których mogłyby powodować one przeróżne alergie lub nawet astmę. Trzeba pamiętać o tym, że wilgotność powietrza jest uwarunkowana od temperatury, która utrzymuje się w mieszkaniu. Najlepsza temperatura powinna wynosić 18-22 st. W chłodniejszym powietrzu najczęściej znajdziemy mniej cząsteczek wody niż w powietrzu ciepłym. Wpływ na wilgotność powietrza również ma pora roku lub pogoda.

sprzedaż

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Osuszacz budowlany cechuje się znacznym zużyciem energii i wysoką efektywnością. Cechuje się także brakiem zaawansowanej elektroniki sterującej oraz cechuje się dużym zbiornikiem na wodę. Może być również możliwość przyłącza rury, żeby na bieżąco odprowadzać wodę.

Osuszacz budowlany jest wyposażony w wytrzymałą, obudowę ze stali, która jest odporna na uderzenia.

Nie zwlekaj – jeśli masz ochotę przeczytać ekstra wiadomości na ten temat, wiedź, że bezpłatne wejście (http://www.prefeko.com.pl/produkt/stopien-u327-mss-short-protection-ze-stali-konstrukcyjnej/) na ten link doprawdy całkowicie darmowy.

Jest on wyposażony w uchwyt oraz duże koła, które ułatwiają przewóz. Osuszacz budowlany zezwala na pracę w dość znacznym zapyleniu.