Wybór odpowiedniego krzesła do pracy przy komputerze wydaje się być istotny, żeby nie pojawiły się u nas bóle pleców

Trudno w dzisiejszym świecie wyobrazić sobie, żeby przy biurku można było pracować na beznadziejnym krześle.
Dobre krzesło do pracy to podstawa.

kontrola

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Nieistotne, ile mamy lat — ważne, aby stale dbać o własny kręgosłup. Nasz organizm będzie zdrowy i wtedy ustrzeżemy się przed regularnymi wizytami u masażysty czy ortopedy.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się, które portale są zachwalane przez inne osoby, to zobacz polecane info na taki temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaciekawić.

W obecnych czasach standardem wydają się być już krzesła obrotowe. Muszą one mieć sylikonowe albo kauczukowe kółka, które nie będą niszczyć paneli. To jednakże zaledwie początek na długiej liście wymagań. Krzesła, które należy kupować, z pewnością powinny posiadać wysoki zagłówek, żebyśmy byli w stanie oprzeć na nim co jakiś czas głowę. To niezwykle istotne, aby dać karkowi i głowie szansę choćby kilkuminutowego relaksu. Możemy wówczas przymknąć oczy oraz wykonać kilka ćwiczeń, aby rozluźnić górną część ciała. Następną istotną sprawą będzie obecność podłokietników. To również w znacznej mierze ma wpływ na nasz kręgosłup — w tym przypadku na odcinek między łopatkami. Równie ważne wydaje się być to, by można było regulować kąt nachylenia oparcia i wysokość samego krzesła. Jeżeli okaże się, że po ustawieniu wszystkiego wiszą nam nogi, to będzie trzeba dokupić dodatkowo podnóżek. Na szczęście nie jest to jednak zbyt wielki wydatek.

Biorąc pod uwagę to, że krzesła do biurka nie kupujemy codziennie, to powinniśmy przeznaczyć na to więcej pieniędzy. Inwestycja z pewnością się opłaci. Zauważymy to po tym, że nasz kręgosłup nie będzie wcale dawał o sobie znać.