Z jakich warstw powinna być zrobiona izolacja dachu płaskiego?

Wykonanie izolacji termicznej oraz wodnej jest w przypadku dachów płaskich o wiele mniej skomplikowane niż kiedyś. Brak takiego docieplenia może spowodować duże straty energii, więc tego typu izolację trzeba traktować jak inwestycję.
Decydując się na konstrukcję lub remont budynku, który posiada taki rodzaj dachu, trzeba wziąć pod rozwagę to, że wykorzystana przy jego ociepleniu izolacja powinna być zaprojektowana na bardzo długi okres czasu.

Aby unikać jakichkolwiek kłopotów, konieczne jest zastosowanie najlepszych surowców. Trzeba mieć świadomość, że mają one dużo swych parametrów, które określają to, do jakiego rodzaju warunków były stworzone. To z kolei wymaga specjalistycznej wiedzy.

Nie czekaj! Jeżeli zaintrygowały Cię umieszczone tutaj wiadomości, to czytaj informacje (http://www.styro-papa.pl/pl/system-megastyro-plaski-dach/), który znajduje się w podanym linku. W nim znajduje się sporo informacji.

Istnieje pogląd, według którego izolacja dachu płaskiego musi być wykonana przy użyciu czterech warstw. Pierwsza z nich ma funkcję konstrukcyjną oraz jest to w rzeczywistości blacha trapezowa albo płyta żelbetowa. Następnie stosuje się warstwę paroizolacyjną, termoizolacyjną oraz poszycie zewnętrzne, zatem zazwyczaj papę termozgrzewalną.

lampa salonowa

Autor: HimmelrichPR
Źródło: http://www.flickr.com
Inaczej mówiąc każda izolacja dachu płaskiego to docieplenie oraz warstwa mająca za zadanie uszczelnić dach przed pojawieniem się zawilgoceń. Przy wykonywaniu takich prac trzeba brać pod uwagę m.in. typ dachu czy istniejących w konkretnym miejscu warunków atmosferycznych. Posiada to także wpływ na wykorzystanie konkretnych technologii oraz na sposób nakładania poszczególnych warstw. Jedną z najbardziej popularnych metod jest izolacja pokryciu dachowego przy pomocy płyt styropianowych, ponieważ jest to produkt twardy oraz odporny na oddziaływanie wody.

Mankamentem takiego rozwiązania jest brak odporności na działanie ognia oraz jego duża przepuszczalność dźwiękowa. Przy wykonywaniu takiej izolacji można by również stosować wełnę mineralną.