W jaki sposób wykonać laminowanie włosów za pomocą kuchennej żelatyny?

interesującym sposobem na nietypową kosmetykę włosów jest korzystanie ze będących w prawie dowolnej kuchni produktów. Dla przykładu jeżeli chciałabyś, aby Twoje włosy były bardziej miękkie, błyszczące oraz gładkie, możesz skorzystać z żelatyny.
Żeby przeprowadzić tego typu upiększający zabieg, trzeba przygotować odżywkę albo maskę do włosów oraz żelatynę.

laminowanie

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com
Potrzebna będzie też woda, foliowy worek lub czepek oraz opcjonalnie suszarka. Opisywany w niniejszym artykule zabieg laminowania włosów rekomendowany jest zwłaszcza osobom, które mają problem z puszącymi się włosami.

Kiedy zgłębisz publikowany artykuł, to też zafascynuje Cię pełna treść, która ma podobne dane na to zagadnienie, więc kliknij tutaj.

Jest to także wyśmienite rozwiązanie dla pań, które mają problemy z ich rozczesaniem tuż po ich umyciu i dla osób, które stosunkowo często farbują swe włosy. Żadna dziewczyna nie powinna mieć kłopotów z wykonaniem tak łatwego zabiegu, jakim jest laminowanie włosów za pomocą żelatyny. Należy wsypać łyżkę żelatyny do np. plastikowej miski, do której należy wlać 3 łyżki wody. Całość trzeba naturalnie energicznie pomieszać. Jeżeli żelatyna się nie rozprowadzi, prawdopodobnie wlana do miski woda była zbyt zimna.

Następnie trzeba rozmieszać taki płyn z połową łyżki maseczki lub odżywki do włosów. Kiedy mieszanka będzie stygnąć, należy umyć włosy. Potem trzeba nałożyć na nie odżywkę i obficie ją spłukać przy pomocy wody. Jeśli przygotowana mikstura już ostygła, można zacząć jej aplikowanie. Ważne jest, aby pokryć nią włosy na całej ich długości, jednak nie można wetrzeć jej w skórę głowy.

Ostatnim krokiem jest zawinięcie włosów w foliowy worek lub czepek, który trzeba jeszcze ponadto otulić w ręcznik. Należy go nosić ok. 3 lub cztery kwadranse, a po jego ściągnięciu dobrze będzie przemyć włosy ponownie.