Osoby, które mają już odpowiednio wykonany przydomowy garaż doskonale wiedzą, że służy on zazwyczaj nie tylko jako miejsce postojowe, lecz też często jest wykorzystywany jako miejsce, w którym składowane są różnorodnego typu sprzęty czy też narzędzia.
Dlatego też jego konstrukcja powinna zostać dobrze przemyślana szczególnie w takiej sytuacji, gdy miałby on być wybudowany przy już istniejącym domu.
Do najważniejszych czynników należy wybranie danego rodzaju garażu czy materiałów, z których będzie on wybudowany. Tak samo ważne jest też usytuowanie garażu na terenie naszej działki. Potrzebny okaże się także właściwy projekt tego budynku, ponieważ są w nim umieszczone informacje, które do pewnego stopnia ustalają, koszt budowy garażu murowanego.
Ten wpis jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę na więcej posty? Zatem nie zwlekaj i kliknij w podany link.
Oczywiście jedynie w takiej sytuacji, jeśli wybierzemy tego typu właśnie surowiec. Prawną stronę konstrukcji wolnostojącego garażu definiuje ustawa z 7 lipca 1994 roku. Zawarte w takiej ustawie wytyczne stwierdzają, że wolnostojący garaż nie może zostać traktowany jako zwykły budynek gospodarczy. Inaczej mówiąc inwestor musi uzyskać zezwolenie na jego konstrukcję. Odpowiedni wniosek razem z dokumentacją powinno się złożyć w Starostwie Powiatowym.

Źródło: Dr. Jacob’s
Garaż murowany byłby znacznie lepszym wyjściem niż typowy blaszak czy też garaż wykonany z drewna, ponieważ gwarantuje o wiele bardziej korzystną izolację termiczną i większą solidność. Jest on lokatą na długi okres czasu.
Można zredukować koszt jego budowy, jeśli zdecydujemy się wykorzystywać metodę gospodarczą. Koszt budowy takiego garażu murowanego zależy m.in. od rodzaju terenu, surowców budowlanych, rozmiarów garażu czy też stopnia skomplikowania bryły budynku.